Vadym Olkhovych met de 2-2 diep in blessuretijd

Aalsmeer vertrekt met een punt in de bus uit Bennekom

Na acht minuten extra tijd werd de eindstand van 2-2 genoteerd in het notitieboekje van arbiter Boelé. In Bennekom kwam Aalsmeer zeer sterk uit de startblokken, maar door een later tegentreffer moest de ploeg van Ted Verdonkschot toch nog even vrezen….

Aalsmeer had de nodige tikken te verwerken gekregen. Uitschakeling voor de bekerfinale, maar vooral het verlies tegen Hoofddorp en de titel die daarmee uit het zicht raakte op het allerlaatste moment. Ook de blessures in de verdediging zorgden inmiddels voor hoofdbrekens, maar dat laatste bleek woensdagavond nergens voor nodig. Thijs Reuvers, Jelmer van der Kamp, Steyn Bol en Martijn Koelewijn stonden meer dan hun mannetje, met daarachter uiteraard doelman van Wandelen. ,,We hadden inderdaad een heel ander verdedigend laatste blok staan door blessures van onder meer Oliver Rifai en Daan Vaneman die beiden niet fit genoeg waren. Ik moest zeggen dat de jongens het heel goed hebben gedaan. Echt, mijn complimenten. We begonnen als team ook heel erg goed”, klonk Verdonkschot opgetogen.

0-1

De eerste tien minuten waren dan ook voor Aalsmeer en de ‘geplaagde’ ploeg kwam lekker in het eigen spel, dat resulteerde in een goede voorzet van Vincent Noordam op Luke Vahle, die zijn team op een 0-1 voorsprong zette. Daarna stoomde Bennekom op en kreeg de overhand. De thuisploeg was vooral gevaarlijk voor het doel van Van Wandelen met spelhervattingen. Met dreigende buitenspelers en spits Soufiane Laghmouchi was het alle hens aan dek. ,,We konden Bennekom in de omschakeling pijn doen, daar gingen we niet goed mee om. De 0-2 lag op de schoen. Maar dan is het ook de klasse van zo’n jongen als Laghmouchi die goed zijn lichaam er tussen zet en de bal in de korte hoek schiet”, zag Verdonkschot.

Yassin Kaabouni zat lekker in de wedstrijd, de verdedigers van Bennekom handen hun handen vol

Aalsmeer ging op jacht naar de 1-2, maar dat deed Bennekom ook. In die fase haalde Koelewijn tot twee keer toe de bal van de doellijn. Aalsmeer had het zwaar en kon maar moeizaam aanvallend doorkomen. Verdonkschot: ,,Ik vond Bennekom ook verdedigend sterk. Ze hadden hun zaakjes meer dan goed voor elkaar.” Uit een hoekschop wist de uitstekend spelende rechterspits Roy de Graaf in de 91ste minuut voor grote blijdschap bij de eersteklasser te zorgen door de 2-1 binnen te koppen. Vanaf de aftrap stuurde van der Kamp zijn ploeggenoot Noordam naar voren die met een puntgave voorzet Vadym Olkhovych in staat stelde de 2-2 te maken. ,,Een heel fijne opsteker”, vond Verdonkschot. ,,Een terechte uitslag ook, met perspectief. Ook zij hadden zo hun blessureproblemen. Iedereen was goed bij ons, we hebben goed in de discipline gespeeld. We spelen in de play-offs tegen allemaal goede ploegen die niet voor niets daar zijn. We krijgen goede weerstand. In twee weken tijd is dit onze vierde wedstrijd. We gaan kijken hoe de jongens hier uit zijn gekomen, belangrijkste vind ik dat we opnieuw onze rug hebben gerecht. Dat is echt een groot compliment.”

Bennekom, het team van trainer Camiel Jager gaat met de nodige personele zorgen richting de return van komende zaterdag in Aalsmeer. Linksback Emile Lieuwen viel al vroeg in de wedstrijd geblesseerd uit. Vlak na de pauze moest ook clubtopscorer Laghmouchi, voor rust de maker van de 1-1, met een blessure naar de kant. Zaterdag 31 mei speelt Aalsmeer op eigen veld de return tegen Bennekom. Aanvang 14.30 uur.

Foto’s: Ton van Eenennaam

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)