FC Aalsmeer heeft de pijnlijke competitiestart tegen SJC enigszins van zich afgespeeld. De ploeg van trainer Erwin Tump hield zaterdagmiddag op eigen veld promovendus ARC op 2-2. Aalsmeer moest twee keer een achterstand wegwerken en sleepte in de slotfase alsnog het eerste competitiepunt van het seizoen binnen.
Na de harde 6-0 nederlaag bij SJC was FC Aalsmeer gebrand op herstel. De tegenstander maakte de opdracht er niet eenvoudiger op. ARC keerde deze zomer via de nacompetitie, door in de finale te winnen van Nieuwenhoorn, terug in de Vierde Divisie en was een week eerder uitstekend begonnen met een 3-0 overwinning op Kolping Boys. De ploeg van de zeer ervaren trainer-coach Niek Oosterlee maakte daarbij vooral indruk met veel druk naar voren en aanvallend voetbal.

ARC neemt het initiatief
Ook in Aalsmeer begon ARC voortvarend. De bezoekers hadden in de openingsfase het initiatief en kwamen halverwege de eerste helft verdiend op voorsprong. Boyd Baatje, die een week eerder tegen Kolping Boys eveneens trefzeker was geweest, zorgde voor de 0-1. Aalsmeer had moeite om onder de druk van de bezoekers uit te komen en moest vooral proberen de schade beperkt te houden. Daardoor ging de ploeg van Tump met een achterstand de kleedkamer in.
Na rust verscheen er een ander Aalsmeer. De thuisploeg speelde met meer overtuiging, zocht nadrukkelijker de aanval en kwam tien minuten na de hervatting langszij. Vincent Noordam tekende voor de 1-1 en bracht daarmee ook het geloof terug bij de thuisploeg.

ARC opnieuw aan de leiding
Toch was het ARC dat een kwartier voor tijd opnieuw toesloeg. Sem van Aalst maakte de 1-2. Voor de Alphenaren leek daarmee een tweede opeenvolgende competitiezege binnen handbereik. Van Aalst was ook tijdens de eerste competitiewedstrijd belangrijk geweest: tegen Kolping Boys leverde hij onder meer voorbereidend werk bij de vroege openingstreffer. Aalsmeer weigerde zich echter gewonnen te geven. Waar de ploeg een week eerder in Noordwijk na tegenslagen volledig was ingestort, bleef het ditmaal tot het einde in de wedstrijd.
Vijf minuten voor tijd volgde de beloning. Verdediger Oliver Rifai zorgde voor de 2-2 en daarmee voor opluchting bij de thuisploeg. In de resterende minuten bleef het duel spannend, maar een winnaar kwam er niet meer.

Eerste punt is binnen
Met het gelijkspel heeft FC Aalsmeer na twee speelronden het eerste punt binnen. Dat was na de 6-0 nederlaag bij SJC vooral mentaal belangrijk. ARC staat na de overwinning op Kolping Boys en het gelijkspel in Aalsmeer op vier punten. Voor Tump en zijn ploeg zal vooral de manier waarop Aalsmeer zich na een moeilijke eerste helft en twee achterstanden terugvocht houvast bieden. De eerste overwinning laat nog op zich wachten, maar na de forse tik van een week eerder was de veerkracht tegen ARC in ieder geval weer zichtbaar.
Na afloop sprak Fred Schuit met FC Aalsmeer trainer-coach Erwin Tump en man van de wedstrijd Daquah
Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in de Vierde divisie
Foto’s: Ton van Eenennaam
Interview: Fred Schuit
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht