Foto: Minke Wiggerink

FC Abcoude blijft overeind tegen jeugdig TOP OSS

FC Abcoude heeft een prima overwinning behaald tegen het lang geroemde TOP uit Oss. Na intern gedoe is de ploeg uit Oss duidelijk het spoor bijster en laat de laatste weken veel punten liggen. De piepjonge ploeg, die inmiddels deels bestaat uit O18 en O19 spelers uit de jeugdopleiding, ontbeerde zondagmiddag volwassenheid. FC Abcoude snoept mee en won op eigen veld met 2-0.

Goed voetbal

TOP verzuimde al na een paar minuten de openingstreffer te maken, maar lieten dat buitenkansje na. Tot het penalty moment speelde de wedstrijd hoofdzakelijk op het middenveld plaats en leek het op een echte 0-0 wedstrijd. Tonnie Bras, coach van Abcoude, knikt bevestigend: “De wedstrijd was gelijkwaardig, op basis van het spel en de kans-verhouding. We gaven weinig weg en weinig gecreëerd. TOP Oss is een goed voetballende ploeg, die makkelijk combinerend over het veld beweegt.”

Strafschop

Het publiek, dat zich tussen de klassieker binnen in het moderne clubgebouw en de strijd buiten bewoog, zag op slag van rust een strafschop benut worden door Jendro Halman, nadat Giandro Kapel onreglementair onderuit werd gehaald in het strafschopgebied: 1-0.

Weinig potten breken

In de tweede helft wilde TOP meer gaan forceren. De gasten gooiden meer energie in het aanvallen en Abcoude moest uit de reactie blijven spelen. Behalve voorzetten en hoekschoppen, werden de behendige voetballers van TOP niet heel gevaarlijk, maar Abcoude kon tegen een taai TOP erg weinig potten breken. Michael Markes maakte in de laatste minuut uit een corner aan alle onzekerheid een einde: 2-0. Door dit resultaat haakt Abcoude weer aan bij de grote groep in de subtop, maar moet net als velen ook naar beneden kijken. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zondag 2B.

Foto’s: Minke Wiggerink

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
▼Bezoek ook de clubpagina(s)