HBOK bekijkt het bekertoernooi van de onderkant na matte vertoning

Het avontuur in de KNVB Beker zit er abrupt en teleurstellend op voor HBOK. De koploper van de tweede klasse gaf in Zuid-Scharwoude bepaald niet thuis. Tegen derdeklasser LSVV kwam de ploeg voetballend niet in de buurt van haar gebruikelijke niveau. Van enige strijd of overtuiging was lange tijd geen sprake. Uiteindelijk mocht HBOK in de handen knijpen dat het bij 1-0 bleef, uitsluitend dankzij de uitblinkende doelman.

Wie dacht dat HBOK als trotse koploper het initiatief zou nemen, kwam bedrogen uit. Vanaf de eerste minuut was het LSVV dat de wet dicteerde. De derdeklasser won nagenoeg elk duel, zat korter op de man en wist op het middenveld telkens een vrije speler te vinden. HBOK kwam er voetballend totaal niet aan te pas en werd op felheid overklast. Het kon dan ook niet uitblijven dat de thuisploeg in de achttiende minuut op voorsprong kwam. Ton van Overbeek kreeg alle ruimte om uit een klutsbal in het strafschopgebied de 1-0 binnen te schieten.

Alleen de doelman hield HBOK in de wedstrijd

Trainer Ricky Kumar probeerde in de rust het tij nog te keren met een dubbele wissel, maar het spelbeeld veranderde amper. LSVV bleef de bovenliggende partij en verzuimde de score te verdubbelen. Dat de wedstrijd op papier tot de laatste seconde spannend bleef, was volledig te danken aan de doelman van HBOK. Met onder meer een fantastische redding in een één-op-éénsituatie hield hij zijn ploeg eigenhandig in de wedstrijd.

Omdat verzorgd combinatievoetbal uitbleef, moest een tactische omzetting uitkomst bieden. Met nog twintig minuten op de klok haalde Kumar een verdediger naar de kant en schakelde over op een driemansdefensie, in de hoop met extra aanvallende stootkracht iets te forceren. LSVV bleef echter gemakkelijk overeind en weigerde in te zakken.

Frustratie en een late gemiste kans

In de slotfase liepen de emoties hoog op. Na gele kaarten voor oefenmeester Ricky Kumar en diens assistent Donny Rijnink wegens aanmerkingen op de leiding, kreeg HBOK uit het niets toch nog de kans op een onverdiende gelijkmaker. Een vrije kopkans en de daaropvolgende mogelijkheid uit de afvallende bal leverden echter niets op. De bal werd hoog en ver naast geschoten. Zelfs de mee naar voren gesnelde doelman kon bij een laatste hoekschop het verschil niet meer maken. Zo droop HBOK roemloos af uit het bekertoernooi. Een harde les voor de koploper, die zichzelf kritisch zal moeten bekijken na een wedstrijd waarin het niveau mijlenver onder de maat was. Kijk hier voor alle bekeruitslagen

Verslag: E.R.

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)