Na de overtuigende promotie naar de derde klasse kiest Forza Almere niet voor bescheidenheid. De selectie bleef grotendeels intact en werd gericht versterkt. De Almeerders willen met aantrekkelijk voetbal opnieuw het hoogst haalbare nastreven.
De zomerperiode betekent bij Het Amsterdamsche Voetbal traditiegetrouw een blik vooruit. In de serie ‘Onder de Loep’ nemen we alle standaardteams uit Amsterdam en de regio onder de loep. Van de Tweede Divisie tot en met de Vijfde Klasse. In de 46e aflevering staat Forza Almere centraal.
Forza Almere kan terugkijken op een uitstekend seizoen. De ploeg van trainer-coach Tigran Balasanjan greep weliswaar naast het kampioenschap in de vierde klasse C, maar verdiende met een sterke tweede plaats in de competitie en in de finale van de nacompetitie overtuigend promotie. In twintig competitiewedstrijden verzamelde Forza 48 punten. Alleen kampioen SV Diemen hield met twee punten meer de Almeerders van de titel af.
De cijfers onderstrepen het goede seizoen. Forza Almere won vijftien wedstrijden, speelde drie keer gelijk en verloor slechts tweemaal. Met 62 doelpunten beschikte de ploeg bovendien over de meest productieve aanval van de competitie. In de tweede periode was Forza vrijwel niet te stoppen: 28 punten uit tien wedstrijden en een doelsaldo van plus 25.
Historische bekerstunt
Ook in het bekertoernooi schreef Forza Almere geschiedenis. De toenmalige vierdeklasser zorgde voor een enorme stunt door Vierde Divisionist HBC op eigen veld met 1-2 uit te schakelen. Forza hield in de slotfase met tien spelers stand en bereikte daarmee een voor de club bijzondere bekerronde.
Het avontuur eindigde vervolgens tegen opnieuw een tegenstander uit de Vierde Divisie. DEM was in Beverwijk met 3-1 te sterk, al deed Forza lange tijd volwaardig mee. Tim Klaasen-Bos, we kennen hem nog goed als tweevoudig topscorer bij Het Amsterdamsche Voetbal, maakte na rust de gelijkmaker, waarna de Almeerders meerdere mogelijkheden kregen om op voorsprong te komen. DEM bleek uiteindelijk effectiever.
Vertrouwde kern blijft bijeen
De belangrijkste winst richting het seizoen 2026-2027 is dat de succesvolle spelersgroep grotendeels intact is gebleven. Daarnaast heeft Forza Almere zich op verschillende posities gericht versterkt. Johan Dundas komt over van FC Almere, Robin Creebsburg en Benedict Lacroes maakten de overstap van Buitenboys en Randy Kroon speelde afgelopen seizoen voor Olympia’25. Gaurav Chabboo kwam uit voor Batavia’90, terwijl Daryn Ceder afkomstig is van Swift Onder 23 en Jerry Osei van Waterwijk.
Een opvallende nieuwkomer is Shelton Akooi. De snelle en behendige aanvaller komt over van een club uit de Surinaamse hoogste divisie. Akooi staat in Suriname bekend om zijn dribbels en zijn bijdrage aan doelpunten en assists. Met zijn individuele kwaliteiten moet hij de Almeerse aanval van extra dreiging voorzien.
Ambities nog niet uitgesproken
Forza Almere verbindt vooralsnog geen concrete eindklassering aan het debuut in de derde klasse. De ploeg treft komend seizoen veel onbekende tegenstanders en wil de eerste zes competitiewedstrijden gebruiken om te ontdekken hoe de onderlinge verhoudingen liggen.
Bescheidenheid betekent echter niet dat Forza zich uitsluitend op handhaving richt. Met de huidige selectie en de gekozen speelwijze wil de promovendus nadrukkelijk méér dan degradatievoetbal spelen. Aantrekkelijk en aanvallend voetbal blijft het uitgangspunt, waarbij de club opnieuw voor het hoogst haalbare gaat.
Kijk hier: indeling derde klasse C
Kijk hier: poule indeling districtsbeker
De voorbereiding begon officieel op zaterdag 1 augustus met een training en barbecue. Later deze maand staat onder meer een trainingskamp op de eigen accommodatie gepland. Daarnaast oefent Forza tegen CJVV, MEC’07, Eminent Boys, Olympia’25 en FC Amsterdam. Op 19 september begint de competitie.
Oefenprogramma Forza Almere seizoen 2026-2027
- Zaterdag 1 augustus: start training en barbecue, 14.30 uur
- Donderdag 13 augustus: Forza Almere – CJVV, 20.30 uur
- Vrijdag 14 tot en met zondag 16 augustus: trainingskamp
- Zaterdag 15 augustus: Forza Almere – MEC’07, 12.00 uur
- Zaterdag 22 augustus: MZS-toernooi bij SC ’t Gooi
- Dinsdag 25 augustus: Forza Almere – Eminent Boys, 20.30 uur
- Zaterdag 29 augustus: eerste bekerwedstrijd tegen Nieuwland (14.30 uur)
- Dinsdag 1 september: Forza Almere – Olympia’25, 20.30 uur
- Zaterdag 5 september: tweede bekerwedstrijd in en tegen Spakenburg 2 (15.00 uur)
- Dinsdag 8 september: Forza Almere – FC Amsterdam, 20.30 uur
- Zaterdag 12 september: derde bekerwedstrijd (in en tegen FC Driebergen, 14.30 uur)
- Dinsdag 15 september: oefenwedstrijd, 20.30 uur
- Zaterdag 19 september: start competitie
Selectie Forza Almere 2026-2027
Keepers
- Quinten Brocken
- Rico Koster
- Johan Dundas (FC Almere)
Verdedigers
- Moises Lufilankenda
- Keanu Wijnruit
- Zine-Eddine Hadzem
- Jimmy de Haas
- Robin Creebsburg (Buitenboys)
- Gilly Oord
- Ronanso Veldwijk
- Benedict Lacroes (Buitenboys)
Middenvelders
- Timothy Legman
- Sem Moolhuizen
- Randy Kroon (Olympia’25)
- Odaldisi
- Mohanad Khalil (Onder 23)
- Gaurav Chabboo (Batavia’90)
- Mariano Olf
- Rory de Meier
- Djaylani Hussainali
Aanvallers
- Tim Klaasen-Bos
- Ismael Hussein
- Veirano Slager
- Shelton Akooi (Suriname)
- Nouaman Karim
- Daryn Ceder (Swift Onder 23)
- Jerry Osei (Waterwijk)
Technische staf
- Trainer-coach: Tigran Balasanjan
- Staf: Wim Vinck
- Staf: Peter Moerings
- Staf: Franky Henze
- Grensrechter: Roland Koster
- Fysiotherapeut: Marjolein Stegink
- Videoanalist: Giovanni Kasanwirjo

Alle verenigingen uit Voetbalmetropool Amsterdam worden of zijn de komende periode persoonlijk benaderd om de selectie en het oefenprogramma aan te leveren en later de officiele teamfoto. Geen bericht ontvangen? Neem dan zelf contact op en/of stuur alles in via: info@hetamsterdamschevoetbal.nl
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht