Purmersteijn beleeft tot nu toe een debuutjaar in de Derde Divisie A om van te dromen. Voor de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen het Tielse TEC stond de ploeg van trainer Berry Smit op de achtste plaats, met achttien punten. Bij winst kon Purmersteijn aansluiting vinden bij de bovenste plaatsen, maar TEC bleek met 5-2 veel te sterk. Tot teleurstelling van Purmersteijn-aanvoerder Vincenzo Schep. “Dit is best zonde, maar zij waren vandaag op alle fronten feller dan wij.”
Dat was vanaf het begin al duidelijk, want na dertig seconden lag de bal al achter Purmersteijn-doelman Dirk Bakker. Na een snelle aanval was het Joost Rensing die de openingstreffer op zijn naam schreef. “Zo’n snelle 1-0 hielp ook zeker niet mee”, baalde Schep. Terwijl Purmersteijn het gevoel kreeg steeds beter in de wedstrijd te komen, was het opnieuw de thuisploeg die scoorde. Na ruim een halfuur was het wederom Rensing die doel trof, na een goede vrije trap van Rick Wouters.
“We gingen net een beetje beter voetballen. Helaas kregen we die tweede tegentreffer, maar gelukkig reageerden we snel met de aansluitingstreffer.” Die treffer viel vijf minuten na de tweede goal van TEC. Een harde voorzet van Dina Helder werd door een TEC-speler in eigen doel gegleden. “We hadden nog hoop dat we het na rust recht konden trekken. Alleen scoorden zij heel snel in de tweede helft.”
Vijf minuten na de pauze was het opnieuw Rensing die scoorde. Tien minuten later deed Purmersteijn iets terug via invaller Dylan van Os, die een strafschop benutte. In de laatste twintig minuten scoorde TEC nog twee keer. Jesse van Piggelen en Wouters bepaalden de eindstand op 5-2.
Totale offday
“Het lukte vandaag gewoon niet”, begon Schep na de wedstrijd. “Het was een totale offday van onze kant. Als we vandaag ons normale niveau hadden gehaald, hadden we hier negen van de tien keer gewonnen.”
Dat zelfvertrouwen heeft de aanvoerder niet voor niets, want Purmersteijn staat als promovendus nog altijd knap achtste. “We doen het inderdaad goed, daar zijn we zeker trots op. We hebben de lat voor onszelf hoger gelegd, want we spelen gewoon goed. Zeker nu we best hoog staan in de Derde Divisie.”
Niet alleen in de competitie presteert Purmersteijn goed, ook in het KNVB-bekertoernooi heeft de ploeg succes. Voor het eerst in de clubgeschiedenis staat Purmersteijn in de eerste ronde van het landelijke bekertoernooi. Tegenstander komende donderdag is VV Gemert, dat eveneens uitkomt in de Derde Divisie, maar dan in poule B. “De een vindt het een gunstige loting, de ander zegt dat het zonde is dat je geen profclub treft. We kunnen wel een ronde verder komen. Dit is heel leuk voor de club. Voor ons is het leuk om nu tegen Gemert te spelen.”
Mede-eigenaar
Ondanks de nederlaag maakt Schep zich geen zorgen. “Dat hoeven wij zeker niet. We moeten de komende week keihard trainen, want donderdag staat de bekerwedstrijd tegen Gemert op het programma.”
Dat moet hij de komende week ook nog eens zien te combineren met zijn werk. Naast voetballer is Vincenzo Schep namelijk mede-eigenaar van twee restaurants. Samen met twee neven runt hij Brasserie Het Gemaal in Halfweg en restaurant Long Island in Hoofddorp. “Ik doe dat sinds 1 januari.” Beide restaurants vallen onder Tafel 4 Horeca Groep. Tot nu toe is het werk prima te combineren met het voetbal, vertelt Schep. “Op trainingsdagen werk ik tot vijf uur. Daarna ga ik naar huis om te eten en vervolgens naar de training. Op de andere dagen ben ik tot laat bezig. Best een druk leven.”
Donderdagavond om 20.00 uur begint de wedstrijd tussen Purmersteijn en VV Gemert in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de competitie komt Purmersteijn pas op 8 november weer in actie. Ook dan speelt de ploeg thuis, ditmaal tegen Hollandia. De aftrap is om 14.00 uur. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in de derde divisie A
Verslag: Sander van Venetië
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht