De ploeg van trainer Berry Smit komt in Assen al na twee minuten op voorsprong via Niels Kwakman, maar moet na een wedstrijd waarin doelman Dirk Bakker zich nadrukkelijk onderscheidt genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. Invaller Tim Lemmen bezorgt ACV acht minuten voor tijd een punt.
Purmersteijn heeft zaterdagmiddag een punt overgehouden aan de uitwedstrijd tegen ACV in Assen. De promovendus uit Purmerend leek lange tijd op weg naar een overwinning tegen een van de sterkere ploegen in de Derde Divisie A, maar moest in de slotfase alsnog de gelijkmaker incasseren. Niels Kwakman zette zijn ploeg al in de tweede minuut op voorsprong. Tim Lemmen bepaalde in de laatste fase van de wedstrijd de eindstand op 1-1. Na de overtuigende 4-2 thuisoverwinning op Harkemase Boys van een week eerder wachtte Purmersteijn opnieuw een stevige tegenstander. ACV, dat vorig seizoen nog op een hoger niveau uitkwam, was uitstekend aan de competitie begonnen. De ploeg van trainer Paul Matthijs had zeven van de eerste acht competitiewedstrijden gewonnen en alleen tegen DVS’33 gelijkgespeeld, voordat vorige week bij Scherpenzeel de eerste nederlaag volgde (4-2).
Droomstart voor Purmersteijn
De wedstrijd op Sportpark ICT Specialist was nauwelijks begonnen of Purmersteijn had de thuisploeg al verrast. In de tweede minuut kreeg Niels Kwakman de gelegenheid om af te drukken. De aanvaller bleef rustig en bracht de bezoekers met een geplaatst schot op 0-1. De vroege voorsprong gaf Purmersteijn de mogelijkheid om vanuit een compactere organisatie te spelen en de ruimtes voor ACV klein te houden. De thuisploeg nam vervolgens het initiatief en drong Purmersteijn steeds verder terug.
ACV kreeg in de eerste helft verschillende mogelijkheden om de achterstand ongedaan te maken, maar stuitte telkens op de Purmerendse defensie en vooral op doelman Dirk Bakker. De keeper groeide gedurende de wedstrijd uit tot één van de belangrijkste spelers aan de kant van Purmersteijn. Ondanks het overwicht van ACV bleef de voorsprong tot de rust intact. Daarmee hield Purmersteijn uitzicht op een opvallende uitzege tegen een ploeg die dit seizoen nadrukkelijk meedoet in de bovenste regionen.
Dirk Bakker houdt Purmersteijn overeind
Ook na de hervatting veranderde het wedstrijdbeeld nauwelijks. ACV zocht nadrukkelijk de aanval en probeerde met meer schoten de gelijkmaker af te dwingen. Jens Schraven kreeg al vroeg in de tweede helft een goede mogelijkheid, maar zag Bakker opnieuw redding brengen. De doelman werkte de inzet tot hoekschop. Trainer Matthijs besloot rond het uur in te grijpen en bracht Tim Lemmen binnen de lijnen voor Erald Krasniqi. De wissel moest ACV aanvallend een nieuwe impuls geven. Purmersteijn bleef ondertussen gevaarlijk bij snelle omschakelmomenten, maar kwam steeds minder toe aan langdurig balbezit. De ploeg van Smit moest vooral verdedigen om de kleine voorsprong vast te houden.
Invaller Lemmen slaat toe
Acht minuten voor het einde kreeg ACV alsnog waar het al geruime tijd naar op zoek was. Invaller Tim Lemmen zag zijn kans schoon en passeerde Bakker met een bekeken lob: 1-1. De gelijkmaker betekende echter niet dat Purmersteijn zich neerlegde bij een puntendeling. Kort daarna kregen de bezoekers via een snelle tegenaanval een grote mogelijkheid om opnieuw op voorsprong te komen. Een harde, lage voorzet schoot voor het doel langs, zonder dat een Purmersteijn-speler de bal beslissend kon raken.
Aan de andere kant bleef ACV eveneens op zoek naar de overwinning. In de extra tijd moest Bakker nog tweemaal ingrijpen. Eerst voorkwam hij met zijn voet dat Schraven in de korte hoek kon scoren. Vervolgens hield hij met een knappe zweefduik een kopbal van invaller Sam Elting uit het doel. Daarmee verzekerde de uitblinkende doelman zijn ploeg van een punt, al was Purmersteijn dicht bij een overwinning geweest.
Punt tegen sterke tegenstander
Met het gelijkspel hield Purmersteijn voor de tweede achtereenvolgende wedstrijd punten over aan een ontmoeting met een ploeg uit de bovenste regionen. Na de overwinning op Harkemase Boys leverde het bezoek aan ACV opnieuw een resultaat op, al zal de late gelijkmaker voor enige teleurstelling hebben gezorgd. Vooral de manier waarop de Purmerenders onder druk overeind bleven, was opvallend. Tegelijkertijd liet het wedstrijdverloop zien dat de ploeg moeite had om zich onder het aanhoudende overwicht van ACV uit te spelen. Voor Purmersteijn wacht zaterdag 17 oktober een thuiswedstrijd tegen Sparta Nijkerk. Een week later volgt het uitduel met TEC, waarna op donderdag 29 oktober Gemert naar Purmerend komt voor de eerste ronde van de KNVB-beker. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in de derde divisie A
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht