Maceo Rigter. trainer-coach van De Dijk. Foto: Jacques Kattenburg

RCL effectiever dan Legmeervogels. RKAVIC officieel gedegradeerd. ASV De Dijk slaat een belangrijke slag. Dit is het overzicht van het zaterdagvoetbal

Eerste klasse

Op een strak gemaaid en gesproeid veld werkten RCL en Legmeervogels een degelijk duel af. Beide ploegen traden aan in herkenbare formaties en speelden ergens om: RCL jaagt op een periodetitel, terwijl Legmeervogels knokt voor handhaving. Voor de neutrale toeschouwer viel er genoeg te genieten, al bleven grote kansen in de beginfase schaars.

Halverwege de eerste helft brak RCL de ban. Een dieptebal werd doeltreffend afgerond door Jim van der Krogt. Legmeervogels moest meer energie leveren en deed dat ook, maar niet veel later viel de 2-0, afgerond door Jame Kanbier, uit een vrijwel identieke situatie. Twee keer dezelfde fout, twee keer afgestraft.

In het restant van de eerste helft kwamen de bezoekers uit Uithoorn beter in hun spel. Via de vleugels werd meerdere keren de zone rond de zestien bereikt. Een schot van Jasper Burgers en een inzet van Derk Streefkerk op de paal onderstreepten dat Legmeervogels nog leefde. Met 2-0 werd de rust bereikt.

Na de pauze probeerde Legmeervogels het tempo op te voeren en kwam het vaker aan de bal. Toch stuitte het op een volwassen en compact spelend RCL, dat slim verdedigde en loerde op de counter. Pogingen werden geregeld onderschept of onzorgvuldig uitgespeeld.

RCL speelde het duel gecontroleerd uit. Van matig voetbal was geen sprake, wel van gebrek aan efficiëntie. Met een zwaar programma in het vooruitzicht – Alphense Boys (thuis), Velp (uit) en DSO (thuis) – blijft het zaak voor Legmeervogels om punten te blijven verzamelen in de strijd om klassebehoud. Kijk hier voor alle uitslagen en de stand in 1B

Derde klasse

Monnickendam verslaat Sporting Andijk met 3-1. De thuisploeg, die zich profileert als een stabiele middenmoter, maakte het verschil met efficiëntie voor het doel.

Monnickendam begon solide en kwam op voorsprong via Kid Ronday, Niet veel later verdubbelde Daan Pruim de marge met een doelpunt, waarmee hij zijn stempel op de wedstrijd drukte. In de tweede helft hield Monnickendam de controle en gaf het weinig weg. Opnieuw was het Daan Pruim die toesloeg en zijn tweede van de middag maakte, waarmee hij de wedstrijd definitief in het slot gooide: 3-1. Kijk hier voor alle uitslagen en de stand in 3A

In de strijd onderin zijn dit weekend belangrijke tikken uitgedeeld in 3B. FC Breukelen kende weinig problemen met RKAVIC en won overtuigend met 4-1. Voor de bezoekers bleek het al snel een kansloze missie tegen een effectiever Breukelen. RKAVIC degradeert officieel naar de vierde klasse.

Ook SCW boekte een ruime zege: OFC werd met 4-0 verslagen. Hoewel OFC nog boven de streep staat, begint de druk toe te nemen. Concurrent De Dijk hijgt nadrukkelijk in de nek en ziet het gat kleiner worden.

Diezelfde De Dijk deed uitstekende zaken door met 0-2 te winnen bij AFC. Het was een cruciale overwinning: De Dijk staat nu vijf punten los van AFC, dat een directe degradatieplaats bezet. Bovendien lijkt de ploeg zich in elk geval verzekerd te hebben van nacompetitievoetbal en bedraagt de achterstand op OFC nog slechts vier punten. Ondertussen pakte SV Real Sranang een belangrijke 2-1 overwinning op RKDES, waarmee het zich steviger positioneert in de middenmoot en drie punten los staat in de tweede periode. Kijk hier voor alle uitslagen en de stand

Vierde klasse

Voor OSV werd het een bijzonder moeizame middag. Op eigen veld ging de ploeg hard onderuit tegen Kolping Boys: 0-4. De thuisploeg kwam geen moment echt in de wedstrijd en zag bovendien concurrent Westzaan eveneens verliezen, waardoor de schade in de stand enigszins beperkt bleef.

VV Westzaan kon namelijk ook geen vuist maken. FC Medemblik was duidelijk een maatje te groot en zegevierde met 1-4.

ZVC ’22 boekte een 2-0 overwinning op RKSV TOB. Voor TOB is er nog geen reden tot paniek, maar duidelijk is dat de strijd om lijfsbehoud nog allesbehalve beslist is. Met zowel OSV als TOB op 19 gespeelde wedstrijden blijft de situatie onderin spannend. Kijk hier voor alle uitslagen en de stand

Vijfde klasse

Geinburgia verloor het inhaal duel met ASV ’65 met 0-4. Kijk hier voor de stand in zaterdag 5D

Tips voor de redactie? E: info@hetamsterdamschevoetbal.nl

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!