De Dijk heeft zich ‘lelijk’ verslikt in Monnickendam. Een laat doelpunt voor zorgt ervoor dat de Amsterdammers een punt pakken en Monnickendam niets opschiet in de strijd om lijfsbehoud voor de Tweede klasse.

Uit handen
De ploeg van Ron van Niekerk speelde met 3-3 gelijk tegen Monnickendam, in een duel dat in de eindfase uit handen werd gegeven door Monnickendam. Na een 1-1 ruststand zette Monnickendam na de pauze aan en kwamen er in de tweede helft meer goals op het bord.

Puntje
Nadat De Dijk op een 1-0 kwam via een strafschop, maakte Sam Oudhuis de 1-1. Daarna zette De Dijk een tandje bij, Jasper van der Kroon zette Monnickendam op een – gezien het spelbeeld – onverwachte 1-2 voorsprong. Marvan el Shenawy (2-2) en Gadafi Semanda (3-3) zorgden voor een punt voor de thuisploeg, Daan Pruim maakte er nog eentje voor zijn Monnickendam.

Beslissen
De Dijk coach Ron van Niekerk vond dat zijn ploeg prima had gespeeld en had moeten winnen: “Het was een aardige wedstrijd van onze kant. Misschien hadden wij ook wel één of twee strafschoppen moeten krijgen. We komen goed terug van een achterstand, dat is ook positief. Bij 3-3 krijgen we allebei nog een kans om het duel te beslissen.” Yassir Adluni wist niet alleen een keer doel te treffen maar ook met een rode kaart werd hij weggezonden door arbiter Claver. Van Niekerk: “Ik denk niet dat de scheidsrechter iets gezien of gehoord heeft. Blijkbaar heeft Yassir grof taalgebruik geuit en daar reageerde men bij Monnickendam op. We hadden eigenlijk weinig te vrezen, de groep heeft dat goed gedaan. Ik vind dat voetbal gespeeld moet worden om te winnen, het moet leuk zijn en die intentie heb ik terug gezien bij mijn ploeg.” Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in 2A
Foto’s: Guido Damsteeg