Op sportpark Middenmeer boekte WV-HEDW zondagmiddag een volwassen 3-0 overwinning op TOS Actief. Een zege die meer vertelde dan de uitslag alleen: TOS Actief is doorgaans een lastige opponent voor elke ploeg, fysiek sterk en altijd bereid om vuile meters te maken. Niet voor niets wonnen de bezoekers recent nog met 1-5 bij De Meteoor.
In de eerste helft werd het verschil nog niet direct gemaakt in de derby. Het eerste half uur gingen gelijk op, met spel dat golfde van de ene naar de andere kant. WV-HEDW moest het doen zonder Anass Boudinar, die was opgeroepen voor het Nederlands zaalvoetbalteam. Een aderlating, want Boudinar is normaal een van de sterkhouders en in bloedvorm. Toch werd zijn afwezigheid knap opgevangen door de ploeg van Joram Melis dat in goede doen verkeerd.

Controle
Na een half uur viel de openingstreffer. Na een aanval via de linkerzijde kreeg Jesse Coffeng de bal bij spits Max Swart. Zijn inzet werd nog gepareerd, maar uit de afvallende bal wist Lukas Noppert binnen te werken: 1-0. Vanaf dat moment nam WV-HEDW steeds meer controle.

Regen, strijd en geduld
Het bleef lange tijd 1-0, terwijl de regen gestaag uit de lucht kwam. WV-HEDW had de wedstrijd in handen, maar slaagde er niet in om vroegtijdig door te drukken. TOS Actief bleef hopen op een moment, al moest het steeds verder terug. Na driekwart wedstrijd kwam de bevrijdende tweede treffer. Na een doeltrap werd vanuit het middenveld direct diep gespeeld: Roan Mulder stuurde Max Swart weg. De spits won op pure snelheid, omspeelde keeper Daniel Martins Matos en met een verdediger in zijn rug schoof Swart beheerst binnen: 2-0.

Rode kaart
Daarmee was het verzet van TOS Actief gebroken. De bezoekers waren kapot gespeeld; een fysieke maar faire wedstrijd had zijn tol geëist. WV-HEDW wisselde aanvallend door en in de extra tijd scoorde Jens Avrap op uitstekend aangeven van de ingebrachte Roger Onkenhout: 3-0. Dat er nog een rode kaart viel voor TOS-Actief speler Alberto Pescara maakte niet meer het verschil in de eindfase.

Derbygevoel
Is WV–HEDW – TOS Actief een derby? Voor WV-HEDW zeker. De clubs kennen elkaar als buren goed, maar met veel expats bij TOS is het gevoel ‘aan de overkant’ wellicht iets anders. “TOS speelt altijd met het hart,” klonk het na afloop. “Fysiek, maar op een positieve manier. Ze compenseren veel met geweldige inzet.” WV-HEDW is de nieuwe koploper, op basis van doelsaldo, omdat Swift onderuit ging bij De Meteoor. De komende periode wachten twee zware duels: Ilpendam uit, voor de beker naar DZS en na de winterstop komt IVV op bezoek en wacht tot slot het uitduel met Swift. Als WV-HEDW deze vorm vasthoudt, kan het seizoen nog heel interessant worden in zondag 3B. TOS-Actief zal de nodige punten moeten verzamelen om niet naar beneden te hoeven kijken de rest van het seizoen. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma
Foto’s: Joost Rietdijk
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht