De drie punten waren van ondergeschikt belang, maar het team vocht voor medespeler Nick Leerkes

Zwarte middag RODA’23 eindigt met een trots ‘familie-gevoel’

Ernstige blessure Nick Leerkes grote smet op winst tegen Leones

RODA’23 kwam er niet aan te pas tegen Leones uit Beneden Leeuwen. De thuisploeg toonde geen energie, de gasten waren beter aan de bal. Roda’23, koploper op dat moment, gaf niet thuis. Tot dat een heel naar moment in de wedstrijd alles veranderde.

Stilgelegd

Nee, het was geen gemene, verschrikkelijke overtreding. Maar wel één heel ongelukkige, met nare gevolgen. ,,Volgens de eerste berichten heeft Nick zijn kuitbeen gebroken en mogelijk flinke schade aan de enkel”, sombere coach Bnar Toofeek. ,,De wedstrijd is stilgelegd. Het was een heel nare situatie. De ambulance kwam al snel het veld op. Het was emotioneel voor de RODA-jongens, Nick is een goede vriend van velen in de groep. Het gebeurde na ruim een half uur spelen. Hij lag te kermen van de pijn door een ongelukkige sliding. Daar was geen kwade opzet in het spel. We zijn ook even terug gegaan naar de kleedkamer, het was onzeker of we de wedstrijd zouden doorzetten. Ik had zelf niet het idee dat dit zou gaan gebeuren. Eenmaal bij elkaar werd de knop omgezet, we wilden spelen en winnen voor Nick. Het ongeval gaf ons gek genoeg de juiste en positieve energie, er ontstond vastberadenheid in de groep. Om deze reden wilden we winnen. Op dat moment heerste een enorm gevoel van trots over mij als eindverantwoordelijke, de jongens hebben zich echt als een familie opgesteld.”

Iets los

Na de onderbreking was het RODA wat de klok sloeg. De Rodianen waren plotseling beter in balbezit. Zo onnauwkeurig en flegmatiek als RODA daarvoor speelde, zo goed werd het na het vervelende voorval. Er kwam blijkbaar iets los wat de vastgeroeste ploeg nodig had. Tom Kok werkte een lage strakke bal binnen (1-0) en even later was het Viggo Peters die voor 2-0 zorgde. Dat gebeurde in een tijdsbestek van tien minuten, nog voor de rustpauze.

Wakker geschud

RODA toonde ook in de tweede helft de juiste energie. ,,We waren veruit de gretigste ploeg, we gaven weinig weg. Leones kreeg geen kansen meer uit lopende spelsituaties”, zag Toofeek. Thomas Steinhart kopte net over de lat op een voorzet van ‘Appie’. Leones drong vervolgens nog wel aan, bij momenten werd het even spannend richting het einde van de wedstrijd, maar nooit meer echt gevaarlijk. Vrij kort voor het het laatste fluitsignaal van de wedstrijd was het Calvin van Dijk die via een teruggetrokken bal en een lepe stift van Kok kon afronden: 3-0. Toofeek: ,,We waren super degelijk in de tweede helft. Jammer dat we het ongeluk van Nick ‘nodig’ hadden om wakker geschud te worden. Het had uit onszelf moeten komen. De jongens waren opgetogen, maar vooral een overwinning die werd opgedragen aan de ongelukkige Leerkes.” Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zondag 2B

Foto’s: Koos van der Leest/ fotoleest.nl

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)