In een enerverend duel in de Tweede Divisie hebben AFC en Katwijk de punten gedeeld. Ondanks een overwicht voor de bezoekers, wist de ploeg van coach Chedric Seedorf stand te houden. Het duel eindigde in 2-2, een resultaat waar beide teams weinig mee opschieten op de ranglijst.
AFC begon scherp aan de wedstrijd en wist al vroeg toe te slaan. In de dertiende minuut zette Radjenio Fonseca de Amsterdammers op voorsprong. De aanvaller rondde beheerst af na een goede voorzet van Delano Gouda: 1-0.
De thuisploeg probeerde daarna vanuit de organisatie te spelen, maar Katwijk nam geleidelijk het initiatief over en kreeg steeds meer controle over het duel.

Katwijk slaat vlak voor rust toe
De bezoekers drongen richting de rustpauze steeds nadrukkelijker aan. Na een grote kans die Dalien Maatsen nog hoog over schoot, viel in de veertigste minuut alsnog de gelijkmaker. Maatsen tikte van dichtbij binnen na een assist van Giovanni Korte: 1-1.
De Amsterdammers dachten de rust te kunnen halen met een 1-1 stand maar niets bleek minder waar. Vlak voor rust sloeg Katwijk opnieuw toe. Victor van den Bogert werkte een aanval van dichtbij af en zette daarmee de bezoekers op voorsprong: 1-2. Met die stand gingen beide ploegen de rust in.

Shenkman
Kort na de verplichte rust kreeg Katwijk een grote kans op 1-3 toen Maurizio Brenna alleen op doel afging, maar de doelman van AFC Daniel Nolet bracht redding. Niet veel later sloeg de thuisploeg weer toe. Nog voordat het uur verstreken was bracht Noach Shenkman de stand in evenwicht na een assist van (bijna naamgenoot) Noa Benninga: 2-2.

Dominant
In het vervolg van de wedstrijd bleef Katwijk de gevaarlijkste ploeg. De bezoekers hadden meer balbezit en kwamen in de wedstrijd tot veel doelpogingen, tegenover slechts drie schoten tussen de palen van AFC.
Toch slaagde Katwijk er niet in de winnende treffer te maken. Een kopkans uit een corner voor Giovanni Korte ging naast en een vrije trap van Rick van der Meer werd gestopt door Nolet. In de slotfase schoot Maatsen nog naast.

Weinig winst op de ranglijst
Met het gelijkspel schieten beide ploegen weinig op. AFC staat na het duel tiende in de Tweede Divisie, terwijl Katwijk op de twaalfde plaats blijft. Ondanks het overwicht van de bezoekers bleef de ploeg van coach Chedric Seedorf overeind, waardoor de punten uiteindelijk werden gedeeld in Amsterdam: 2-2. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in de Tweede divisie
Foto’s: Tom Poederbach (klik hier)
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht