In de zaterdag tweede klasse B kreeg FC Almere bezoek van TAVV uit Ter Aar. Voor Almere was het noodzaak om van de gasten te winnen om de kopgroep in het zicht te houden. Almere was de eerste tien minuten wel meer in balbezit maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een 0-3 nederlaag.
De ploeg van Almere coach Maurice Ligeon moest het deze middag jammer genoeg stellen zonder het vaste centrale verdedigings duo Tim Portengen en Erwin Haselbekke. Door blessures stonden beiden noodgedwongen aan de kant. Het was duidelijk te zien dat de ploeg daar af en toe problemen mee had. Almere coach Ligeon: “Improviseren is altijd moeilijk en daar is een team niet altijd direct op ingesteld en daar hadden we deze middag mee te maken”.
Tegenstander TAVV dat op alle fronten aardige voetballers had staan profiteerde daar zeker van want in de achtste minuut was het Jordi van der Hoorn van TAVV die Almere keeper Joel Aquino op de proef stelde en een doelpunt voorkwam. Aan Almeerse kant was er ook een 100% kans voor Aswad Agard maar hij faalde voor het doel. TAVV, een ploeg met veel technisch vermogen, legde Almere haar wil op en dat werd in de twaalfde minuut dan ook beloond door Fanny Waandels die een pass door het hard van de verdediging van Almere afstrafte 0-1.

Almere was best wel veel in balbezit en had ook wel wat mogelijkheden maar de ploeg draaide niet en dat gaf de tegenstander steeds weer de ruimte om daar van te profiteren. Dat gebeurde dan ook in de twintigste minuut,. Een schot op de deklat stuitte het veld weer in en met een mooie lob was het Stefan Rijsdam van TAVV die zijn ploeg naar 0-2 schoot. Net voor de rust was Almere ook dicht bij een treffer maar een poging van Rosco Cyrus belandde in het zijnet.
Nog voor rust viel al de beslissing toen TAVV middels Jordi van der Hoorn de 0-3 maakte. Almere probeerde het voor de rust nog wel maar de mogelijkheden waren deze middag aan Almere niet besteed.
Na de rust was het nagenoeg een gelijk opgaande strijd met kansen over en weer maar Almere kon geen potten meer breken en TAVV was ook veel te slordig om de score nog op te voeren. Almere hield uiteindelijk de schade nog wel beperkt maar als men aanstaande zaterdag naar koploper Argon moet zal de ploeg uit een ander vaatje moeten tappen!
Team manager Ruud Berghoef over de nederlaag: ”in het begin van de wedstrijd waren er zeker kansen maar deze werden niet benut, je zag dat het centrum achterin bij ons problemen had met de snelle handelingen van de tegenstander , na de rust hebben we nog van alles aan gedaan maar tevergeefs, een verdiende nederlaag tegen een betere ploeg.”
Verslag Herman de Wit
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht