Amstelveen Heemraad is er niet in geslaagd zich te handhaven in de tweede klasse. Vorige week werd verloren met 1-3 van Zandvoort, waarbij de drie doelpunten van Zandvoort vielen tussen de 13e en twintigste minuut. Zaterdag won Amstelveen met 1-2, maar kwam het dus een doelpunt te kort om een verlenging af te dwingen. Daardoor daalt Amstelveen weer af naar de derde klasse en heeft het maar 1 seizoen in de tweede klasse mogen spelen.

Amstelveen wist wat het moest doen en was vanaf de eerste minuut heer en meester. Aanval naar aanval richting de goal van Jorrit Schmidt volgden zich in rap tempo op. Binnen zes minuten waren er twee kansjes voor Jacco Tolman. In de tiende minuut ging Mike van den Steenhoven weer prachtig langs Martijn Paap en gaf strak voor. De ingelopen Levy Piqué zag zijn inzet net naast gaan. In de 22e kwam dan de minuut de dikverdiende voorsprong. Uit een vrije trap van Robin Telkamp kopte Maarten Zwaan de bal op de paal en rondde Michael Lippens goed af in de rebound.

Amstelveen had de vaart er in en ging op jacht naar de belangrijke tweede goal. Die goal viel negen minuten later uit het niets aan de andere kant. Nigel Berg kreeg een beetje ruimte van zijn bewaker Yves Rellum, kapte hem uit, kapte daarna Robin Tromp uit en had de hoek voor het uitzoeken. In beide wedstrijden alweer de derde goal van Nigel Berg. Amstelveen was even terug bij af, maar bleef voetballen en het spel dicteren. Kort na de gelijkmaker van Berg ging Mike van den Steenhoven de ‘zestien’ in en werd onderuit gehaald door Ronald Kaales. Iedereen maakte zich op voor een strafschop, maar de goed leidende scheidsrechter El Hajjaji zag het anders en gaf geel aan van den Steenhoven vanwege een schwalbe. Kort voor rust moest Nigel Berg eraf en dat was een aderlating voor Zandvoort. Tot de rust waren er nog wat kansjes, maar met 1-1 ging beide ploegen de kleedkamer in.

Na rust was het wederom Amstelveen dat de klok sloeg. Mike van den Steenhoven en Levy Piqué kwamen constant langs hun directe tegenstanders, maar de voorzetten werden niet in doelpunten omgezet. Na een uur viel wel de verwachte treffer. Een corner van Robin Telkamp werd perfect op de borst opgevangen door Robin Tromp en hij schoot snoeihard binnen ,1-2 met nog een half uur te gaan. Kans op kans werden geen goal. De spanning werd groot. Zandvoort hield tegen en Amstelveen was wanhopig op zoek naar de bevrijdende 1-3.

Drie minuten voor tijd kwam de ultieme kans. Levy Piqué werd weggestuurd en op snelheid liep hij iedereen eruit en kwam oog in oog te staan met Jorrit Schmidt. In plaats van gelijk te schieten wilde hij hem uitkappen. De aanval smoorde en de 1-2 bleef op het scorebord staan. Daar kwam geen verandering meer in en met een 1-2 overwinning, de eerste uitoverwinning pas dit seizoen voor Amstelveen, nemen zij afscheid van de tweede klasse en moeten volgend seizoen maar weer gaan voor de titel in de derde klasse. Zandvoort mag het gaan uitvechten met EVC uit Edam (die twee keer had gewonnen van VVC) wie de plek van Amstelveen mag overnemen.

Teammanager Marcel Havermans :” Wat is dit zuur. Ondanks dat wij het hele seizoen onderin hebben gespeeld, hadden wij de stellige overtuiging het recht te kunnen zetten in de nacompetitie. Toen wij met de winterstop nog maar 9 punten hadden, wisten wij dat wij het moeilijk zouden krijgen. Kort daarna hadden wij een aardige opleving met 8 uit 4, maar daarna werd er drie keer onnodig verloren. Op het laatste moment werd een degradatieplek verlaten en toen kwam het geloof weer. Het mocht niet zo zijn. Vorig week verspeelde wij in 7 minuten alles. Wij waren over beide wedstrijd gewoon zoveel beter. Zandvoort heeft een geweldige afmaker in Nigel Berg en hij heeft in zijn eentje ons de das om gedaan. Maar goed, het is nu eenmaal zo, uithuilen en dan maar gelijk plannen maken voor het volgende seizoen”.
Tekst: Helmar Vercasman
Foto’s: Hans van Beek
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht