Zaterdagmiddag is Amstelveen Heemraad in Voorhout door het oog van de naald gekropen. In blessuretijd werd een gelijkspel afgedwongen tegen Foreholte, toen Boaz Blommestein de 2-2 binnenschoot en daarmee een nederlaag voorkwam. Maar dat was eigenlijk niet nodig geweest. Als Amstelveen al zijn kansen had afgemaakt, had het “gewoon” een overwinning moeten zijn. Een gelijkspel bleek echter het hoogst haalbare.
Voor rust schoot Feisal Adan Nour de bezoekers nog op een 0-1-voorsprong, maar vlak voor rust bracht Quinten Wanna Foreholte op gelijke hoogte. Toen een kwartier voor tijd Swen Veenstra Foreholte op voorsprong zette, gaf niemand meer iets voor Amstelveen. Maar Amstelveen rechtte nog één keer de rug en het gelijkspel werd alsnog binnengetrokken.

Kelderkraker
Vooraf betiteld als een kelderkraker: Amstelveen Heemraad net boven de streep met het oog op de problemen aan het eind van het seizoen en Foreholte net daaronder. De nummer 10 op bezoek bij de nummer 12. Amstelveen ging vanaf acquit op zoek naar een vroege voorsprong. Al in de 1e minuut was er dreiging voor het doel van Stijn Driebergen. Feisal Adan Nour werd goed gestoord en voordat hij kon schieten, werd de bal van zijn voet getikt. Uit de daaropvolgende corner schoot Quenten Rosalina net voorlangs.

Afgekeurd
Na acht minuten was er de eerste kans voor Foreholte, toen de vrijstaande Stan Spies werd aangespeeld. Hij had echter iets te veel tijd nodig om de bal onder controle te krijgen, waardoor hij minder zuiver kon schieten. Jari Bakx pareerde zijn schot. In de twaalfde minuut viel een doelpunt voor Amstelveen. Uit een corner van Feisal Adan Nour kopte Gideon Bonsu de bal voor het doel en Max Flipse tikte de bal binnen. Met zijn arm, oordeelde de goed leidende Jesse Knetsch, en hij keurde de goal af.
Een minuut later was er een aardige kans voor Foreholte, toen Julian Autar de bal goed voorgaf en Swen Veenstra zijn hoofd ertegenaan zette. Jari Bakx voorkwam ternauwernood de treffer. Na bijna twintig minuten spelen kwam Amstelveen alsnog op voorsprong. Via Gideon Bonsu en Quenten Rosalina kwam de bal bij Jordy Coenraad, die Tycho Spanjer op snelheid zag vertrekken. De pass was op maat, net als de voorzet van Spanjer op Feisal Adan Nour, die onberispelijk de 0-1 binnenschoot. Keeper Stijn Driebergen was kansloos.
Vijf minuten voor rust stond het weer gelijk. Een vrije trap vanaf rechts van Wout Zegveld werd door Thom van der Vlugt licht aangeraakt, waardoor de bal voor de voeten van Quinten Wanna belandde, die eenvoudig kon binnentikken: 1-1. Dat was tevens de ruststand.

Niet zuiver
Na rust was Amstelveen de betere ploeg, maar zonder grote kansen. De eerste echte mogelijkheid kwam pas na een uur voetballen. Een voorzet van Mike van den Steenhoven kwam via-via bij Manolito Guardiola terecht. Zijn inzet werd al dan niet met een arm tegengehouden, waarna de bal voor Feisal Adan Nour stuiterde. Hij kwam alleen voor Stijn Driebergen te staan, maar zijn schot was niet zuiver genoeg. Driebergen kon de treffer voorkomen.
Direct daarna volgde een vlijmscherpe counter van Foreholte. Joël Hartog ging er aan de rechterkant vandoor en zag Swen Veenstra vrijstaan. De pass was goed, de aanname minder, en Gideon Bonsu was alert en haalde het schot eruit.
Inzet
Een krap kwartier voor het einde kwam Foreholte op voorsprong. Swen Veenstra kopte de 2-1 binnen. Vijf minuten voor tijd kon Jaïr Cruden de wedstrijd weer in evenwicht brengen toen hij sneller was dan Gido Drewes en Thom van der Vlugt en alleen voor Stijn Driebergen verscheen. Zijn inzet ging echter net voorlangs.
In blessuretijd werd een inzet van Max Boonstoppel verlengd door Boaz Blommestein, waarna de bal bij Jaïr Cruden terechtkwam. Met een simpele actie stuurde Cruden Gido Drewes het bos in en haalde strak uit, maar opnieuw was Driebergen paraat. Ver in blessuretijd viel dan toch de verdiende gelijkmaker. Jari Bakx pompte de bal nog één keer richting de aanval en daar was Boaz Blommestein weer. Dit keer niet met het hoofd, maar met de voeten. Stijn Driebergen was volstrekt kansloos op het simpele rolletje van Blommestein. De 2-2 bleek ook de einduitslag, want Jesse Knetsch maakte er daarna snel een einde aan.
Volgende week krijgt Amstelveen Heemraad de (gedeelde) koploper op bezoek, wanneer Jong Holland naar Amstelveen komt. Foreholte gaat naar Badhoevedorp om de degens te kruisen met SCPB ’22. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zaterdag 2A
Tekst: Helmar Vercasman
Foto’s: Hans van Beek
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht