In de zondag vierde klasse F heeft NFC haar tweede overwinning van het seizoen geboekt. Na een 1-0 achterstand werd Buitenveldert verdiend met 2-1 verslagen. De ploeg van Gerard Adelaar heeft daarmee de weg nar boven ingeslagen.
Binnen een minuut liet NFC zich verrassen door Buitenveldert dat vanaf de linkerkant een hoekschop mocht nemen. Aanvoerder Dennis Ossenkoppele was mee naar voren gekomen en torende hoog boven iedereen en alles heen. Met een welgemikte kopstoot zette hij Buitenveldert op een 0 – 1 voorsprong.
Na die goal was de ploeg van trainer Gerard Adelaar direct wakker en werd de aanval gezocht. Buitenveldert werd enigszins onder druk gezet maar bleef gevaarlijk met regelmatige uitvallen die echter geen doelpunten opleverden. Na achttien minuten spelen scoorde NFC de op dat moment zeker verdiende gelijkmaker. Tijdens een wat onoverzichtelijke situatie voor het doel van doelman Thom Aussems stond de topscorer van NFC , Yacob Sason, op de juiste plaats en die mist in dergelijke situaties niet, 1 – 1.
In deze stand kwam er tot de pauze geen verandering meer. In de tweede helft was NFC zonder meer de bovenliggende partij. Buitenveldert bleef wel aanvallen maar het lukte de ploeg niet om echte kansen te creëren. Na 60 minuten spelen werd Sander Klaver in de diepte aangespeeld en met een fraaie Lob passeerde hij de doelman van Buitenveldert, 2 – 1. In het resterende deel van de wedstrijd heeft NFC legio kansen gehad om de score verder uit te bouwen. Een goede kopbal van Nick Roest werd uitstekend door doelman Aussems onschadelijk gemaakt en Sander Klaver vond de linkerpaal van het doel op zijn weg.
Vanaf de 70ste minuut moest Buitenveldert het met een man minder doen omdat Rachid RhaRissi na zijn tweede gele kaart , met rood, het veld moest verlaten. In de score kwam geen verandering meer en de Amstelveense ploeg mocht drie competitiepunten bijschrijven.
Verslag Ben Douglas
Foto’s Jos Spitteler