De Meteoor haalt uit tegen FC Castricum: Strobbe en Bitter bezorgen trainer Renger overtuigende zege

De Meteoor heeft zich overtuigend hersteld van de pijnlijke nederlaag tegen Fortuna Wormerveer. De Amsterdamse ploeg uit Noord van trainer-coach Maurice Renger versloeg FC Castricum met 5-1. Mitchell Strobbe was met een hattrick de grote man, terwijl invaller Jordi Bitter met twee treffers eveneens een belangrijke bijdrage leverde. Vooral na rust was De Meteoor oppermachtig.

De eerste helft kende nog een gelijkwaardig wedstrijdbeeld. Beide ploegen deden weinig voor elkaar onder, maar De Meteoor wist als eerste het verschil te maken. Jay van Ooijen haalde uit, waarna Mitchell Strobbe attent reageerde op de rebound en de openingstreffer binnenschoot. Lang kon de thuisploeg niet genieten van die voorsprong. Castricum nam het initiatief over en kwam met een hard schot vanaf de rand van het strafschopgebied op gelijke hoogte. De Meteoor herpakte zich echter nog voor de pauze. Fabian Baan verstuurde een lange bal richting Strobbe, die alleen voor de doelman verscheen en zijn tweede treffer van de middag maakte: 2-1.

De Meteoor neemt na rust afstand

Na de hervatting was het krachtsverschil aanzienlijk groter. De ploeg van Renger zette vroeg druk, won de duels en dwong Castricum steeds verder terug. Al snel volgde de beloning. Opnieuw was het Strobbe die het net vond en daarmee zijn hattrick completeerde.

Met de 3-1 op het scorebord had De Meteoor de wedstrijd stevig in handen. Castricum slaagde er nauwelijks nog in gevaarlijk te worden, terwijl de Amsterdammers bleven zoeken naar meer doelpunten.

Invaller Jordi Bitter liet zich vervolgens nadrukkelijk gelden. Eerst tekende hij voor de 4-1, waarna hij een goed uitgespeelde aanval, met een beslissende pass van Terzo Stemerdink, afrondde voor de 5-1. Jeffrey Wilder kreeg daarna nog een mogelijkheid om de score verder op te voeren, maar een zesde Amsterdamse treffer bleef uit.

Renger tevreden over reactie

Trainer-coach Maurice Renger was na afloop vooral te spreken over de manier waarop zijn ploeg zich had hersteld van de eerdere tegenvaller. “De eerste helft ging het vrij gelijkwaardig op. Na onze openingstreffer verloren we een beetje het momentum, waar Castricum goed gebruik van maakte. Gelukkig pakten we het daarna weer op en gingen we met een voorsprong rusten.”

Over het optreden na rust was de oefenmeester duidelijk. “De tweede helft waren we heer en meester, met druk vooruit. We kwamen niet meer in gevaar en hebben terecht gewonnen.” De ruime overwinning kwam voor De Meteoor op een belangrijk moment. Na de teleurstellende wedstrijd tegen Fortuna Wormerveer wilde de ploeg laten zien dat het beter kon. Volgens Renger is dat uitstekend gelukt. “We hebben terecht gewonnen en een goede reactie gegeven na het debacle in Wormerveer tegen Fortuna. Volgende week staat de mooie derby tegen IVV op het programma en dat goede gevoel nemen we daarheen mee.”

Derby tegen IVV wacht

Met vijf doelpunten, een hattrick van Strobbe en twee treffers van Bitter heeft De Meteoor het vertrouwen richting de volgende competitiewedstrijd een flinke impuls gegeven. De ontmoeting met IVV vormt een nieuwe graadmeter voor de ploeg van Renger, die vooral het sterke optreden na rust een vervolg zal willen geven. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in de derde klasse B

Foto’s: Jos Spitteler (kijk hier)

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)