Ouderkerk heeft de laatste wedstrijd voor de winterstop in extremis gewonnen. Waar in de laatste minuut tegenstander Buitenveldert nog een 1-0 voorsprong had, daar was drie minuten later alles omgedraaid. Doelpunten van Rutger Baas en Reinout Harmsen zorgden voor de 1-2 overwinning voor de kampioenskandidaat.
Ouderkerk werd in de eerste helft als eerste gevaarlijk door Van der Linden. De pass van Scholte werd door de spits niet vol geraakt. Vlak hierna leken de bezoekers op voorsprong te komen. Na een lange bal van Douglas legde Van der Linden de bal over de uitgekomen Buitenveldert-doelman Aussems. Nadat Ouderkerk de goal al gevierd had besloot scheidsrechter De Waal alsnog de grensrechter aan te horen. Na dit overleg werd het doelpunt ogenschijnlijk onterecht afgekeurd, aangezien Van der Linden voor de laatste Buitenveldert-verdediger bleef. Na deze tegenvaller werd de thuisploeg voor het eerst dreigend. Het subtiele balletje van aanvaller Clark ging net over het doel van Van Luyn. Niet lang hierna had Scholte Ouderkerk dan alsnog op een doelpunt voorsprong moeten schieten. Na de steekpass van Van der Linden stuitte Scholte echter met een niet al te hard schot op keeper Aussems.

Nadat Buitenveldert zich weer even voorin had gemeld (mooie aanval via links van Van Brummen net over gewerkt door spits Kesser), daar had aan de andere kant opnieuw Van der Linden het geluk niet aan zijn zijde. Een goede balverovering van Ouderkerker Spronk bracht de bal via Scholte bij Van der Linden. Hij kapte zijn verdediger goed uit maar schoot recht op Aussems. Het teruggetrokken Buitenveldert speelde het op zich slim, maar had wel het geluk dat Ouderkerk voorin niet scherp genoeg was. Voor het doel van Van Luyn werden de snelle Buitenveldert-aanvallers wel dreigend, maar echt in de problemen kwam de Ouderkerkse defensie (nog) niet.

Na rust veranderde dat. Eerst stuitte Van Rossum voor Ouderkerk nog op de keeper van Buitenveldert nadat hij in stelling was gebracht door Laurent. Hierna nam Buitenveldert brutaal de leiding. Nadat het eerste schot van Van Brummen nog was geblokkeerd kreeg de andere aanvaller van de thuisploeg (Clark) de bal wel in de kruising: 1-0. Ouderkerk-trainer Martin van Egmond reageerde snel door back Korrel te wisselen voor Rutger Baas, die in de aanval ging spelen. Een goede zet van de trainer, aangezien het afwachtende Buitenveldert ook best met 1-tegen-1 bestreden kon worden. Baas liet zich al snel zien. Uit zijn passje kon Van der Linden zich in de zestien langs verdediger Maaten wurmen, maar keeper Aussems bracht redding. In de 60e minuut had Baas de 1-1 op zijn schoen. Via Van Rossum en Van der Linden had de ervaren aanvaller een vrije schotkans voor de doelman, maar zijn schot ineens ging over. Ook een voorzet van Van Vliet op Van der Linden bracht nog geen Ouderkerkse goal.

Een kwartier voor tijd bracht Van Egmond een nieuwe troef. Met invaller Harmsen voor de hardwerkende aanvoerder Spronk gooide de Ouderkerkse oefenmeester alles op de aanval. Lang bleef het echter zwoegen en werken voor de bezoekers, die moeite hadden zich door het gegroepeerd verdedigende Buitenveldert heen te werken. In de laatste minuut viel dan toch nog de gelijkmaker. Douglas had al eerder mooie lange ballen gegeven, die echter niet altijd goed op de plek van bestemming aankwamen. Nu viel de bal echter via de koppende Van der Linden goed voor de voeten van Baas. Baas toonde zijn mentale sterkte door te laten zien dat hij zich over zijn misser had heengezet. Zijn geplaatste bal viel uitstekend laag in de lange hoek binnen.

Met 1-1 wilde Ouderkerk nog geen genoegen nemen, maar het leek dat er een wonder nodig was om ook de winnende goal nog te forceren. Ouderkerk bleef echter aanzetten en werd daarvoor beloond. Een goed aangesneden hoekschop van Scholte belandde bij de eerste paal, waar invaller Harmsen goed tegen de bal aanliep: 2-1. Een domper voor het Buitenveldert van trainer Ron Karreman, die lang mocht hopen op een waarschijnlijk onverwachte zege. Ouderkerk blijft door de moeizame en late zege aanklampen bij koploper Sporting Martinus.

Ouderkerk-verdediger Desley Douglas: “We begonnen heel goed de eerste helft, maar de bal ging er niet in. Na de 1-0 van Buitenveldert krijgen we nog steeds een aantal kansen, die er niet ingaan. Gelukkig kwam het nog goed in de tweede helft. Ik ben best tevreden met mijn eigen spel. We moesten veel lange ballen naar voren pompen, maar we bezitten allemaal die lange trap wel. Achterin hebben we maar één echte kans tegen gekregen en die gaat erin, dat is zuur. Maar als je uiteindelijk nog met 1-2 wint ben je zeker blij en opgelucht. We kunnen met een tevreden gevoel de winterstop in.”
Verslag Jordy Beukeboom
Foto’s Jos Spitteler
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht