Keeper Pim Quaars houdt Velsen in de wedstrijd op het schot van Ahamout

FC Aalsmeer vecht zich naar kwartfinale met zege op RKVV Velsen

Ilias Ahamout bezegelt het duel

FC Aalsmeer zich geplaatst voor de kwartfinale van het districtsbekertoernooi. In een doelpuntrijke wedstrijd werd RKVV Velsen met 3-5 verslagen. Daarmee schaart de ploeg van trainer Erwin Tump zich bij de laatste acht teams van het toernooi.

Moeizame start

FC Aalsmeer begon nog wel goed aan de wedstrijd en kreeg al vroeg een grote kans om op voorsprong te komen, maar die werd niet benut. Kort daarna sloeg de thuisploeg wel toe: bij hun eerste serieuze aanval kwam Eerste klasser RKVV Velsen direct op voorsprong: 1-0.

Vahle haalt uit voor de gelijkmaker

FC Aalsmeer herpakte zich echter snel. Luc Vahle tekende voor de 1-1, waarna het duel op en neer bleef golven. Velsen wist opnieuw de leiding te nemen, maar Dylan Nieuwendijk bracht de stand weer in evenwicht: 2-2. Niet veel later zette Vincent Noordam zijn Aalsmeer voor het eerst op voorsprong met de 2-3. Toch bleef het spannend, want Velsen kwam nog eenmaal terug tot 3-3.

Velsen weer op voorsprong

Ahamout momenten

In de slotfase trok Aalsmeer alsnog de wedstrijd naar zich toe. Ilias Ahamout scoorde eerst de belangrijke 3-4 en besliste het duel in de laatste seconden definitief door ook de 3-5 binnen te schieten.

Ahamout geeft de genadeklap en schiet de bal tegen de touwen (3-5)

Pijntjes

Trainer Erwin Tump sprak na afloop van een zware, maar verdiende overwinning. “We begonnen goed en kregen meteen een grote kans, maar als je die niet maakt en zij bij hun eerste aanval meteen scoren, dan moet je even schakelen. Daarna moesten we eigenlijk de hele wedstrijd blijven terugkomen. Het bleef spannend tot het einde.”

Volgens Tump vergde het duel ook fysiek het nodige van zijn ploeg. “We hebben spelers met wat pijntjes, dus dat is wel iets waar we rekening mee moeten houden. Dat is jammer, met het oog op aankomend weekend”

Wijzigingen in de basis

De trainer had zijn basisopstelling op enkele plekken aangepast. Dat pakte goed uit, vooral voor Dylan Nieuwendijk, die meteen belangrijk was. Tump: “Dylan startte in de basis en maakte meteen de 2-2 en gaf de assist op de 3-2. Dat was fijn om te zien.” Jammer, dat hij ons gaat verlaten aan het einde van het seizoen.”

Einde wedstrijd, Tump feliciteert Steijn Bol met de overwinning en volgende ronde in de beker

Focus weer op de competitie

Na het bekerduel richt FC Aalsmeer de blik weer op de competitie. De ploeg pakte in de laatste twee wedstrijden slechts één punt en wil snel weer aanknopen bij de bovenste posities “Het is belangrijk dat we weer drie punten gaan pakken. We waren niet tevreden over de laatste wedstrijd, dus er is werk aan de winkel,” aldus Tump. Met de overwinning op Velsen blijft het seizoen voor Aalsmeer in ieder geval nog altijd perspectiefrijk in twee competities. De ploeg staat nu in de kwartfinale en behoort daarmee tot de beste acht teams van het bekertoernooi. Kijk hier voor alle uitslagen in het bekertoernooi.

De loting voor de 1/4 finale is op maandag 16 maart 2026 om 13.00 uur. De wedstrijden worden gepland op zaterdag 4 of maandag 6 april in het paasweekend.

Foto’s: Ton van Eenennaam

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)