HBOK en ZOB hebben zaterdagmiddag de punten verdeeld. Bij HBOK in Zunderdorp eindigde het duel in 2-2, een uitslag die voor zowel ZOB als HBOK teleurstellend mag worden bestempeld gezien het wedstrijdbeeld over twee keer vijfenveertig minuten.
De openingsfase was duidelijk voor HBOK, dat beter omging met de omstandigheden en het initiatief nam. In de elfde minuut was de thuisploeg dicht bij de openingstreffer, maar een vrije trap werd tot tweemaal toe van de lijn gehaald. Even later onderscheidde ZOB-doelman Huub Veltman zich met een knappe reflex, waarmee hij een inzet tot hoekschop verwerkte. Het eerste wapenfeit van ZOB kwam van Julian Mul, wiens afstandsschot zonder problemen werd gepakt door de doelman van HBOK, Kay Hilverink.

Marge
Op eenderde van de wedstrijd kwam HBOK verdiend op voorsprong. Een voorzet vanaf de rechterkant werd door Max Sajet doeltreffend afgerond: 1-0. Gezien de mogelijkheden in het eerste half uur had de marge groter kunnen zijn, maar Veltman hield zijn ploeg in de wedstrijd.
ZOB herstelde zich daarna op indrukwekkende wijze. Luca Kouwenberg, die in de eerste helft sterk speelde, veroverde de bal aan de zijlijn, zag doelman Hilverink te ver voor zijn doel staan en schoot van ongeveer vijfentwintig meter fraai over de keeper heen: 1-1. De gelijkmaker zorgde voor een ommekeer in de wedstrijd. ZOB nam het initiatief over en werd de betere ploeg.

Mogelijkheden
Zeven minuten later volgde de 1-2. Opnieuw was Kouwenberg betrokken bij de aanval; hij passeerde aan de linkerkant de uitkomende doelman Hilverink en legde de bal terug, waarna Colin Coenderman kon binnentikken. ZOB kreeg vervolgens nog mogelijkheden om de voorsprong verder uit te breiden. Vlak voor rust zette een diepe bal van Jowad Rosner Luca Kouwenberg vrij, die de bal terugkopte op Julian Mul. Mul schoot in kansrijke positie echter net naast.

Moeizaam
Ook na rust was de eerste kans voor ZOB. Een lange bal van Nick Klene zette Coenderman alleen voor de doelman, maar diens inzet werd knap gekeerd. Ondanks het overwicht van ZOB kwam HBOK weer langszij. Een voorzet vanaf de linkerkant werd bij de tweede paal binnengekopt door Leon Schipper: 2-2. HBOK voetbalde in de tweede helft goed mee met ZOB, maar kwam een stuk moeizamer tot mogelijkheden en grote kansen.

Geen winnaar
HBOK bleef wel gevaarlijk uit omschakelmomenten en standaardsituaties. Veltman moest opnieuw handelend optreden toen hij met een uitstekende reflex een kopbal uit een hoekschop uit het doel hield. In de slotfase drong ZOB aan op zoek naar de winnende treffer. Invaller Jerven Devid passeerde zijn tegenstander, maar vond doelman Hilverink op zijn weg, terwijl een schot van dezelfde speler vlak voor tijd net naast het doel ging. Het spel dat in de tweede helft op en neer ging, leverde geen winnaar op.
Met het gelijkspel schieten beide ploegen weinig op in de strijd om weg te blijven bij de onderste plaatsen. ZOB houdt HBOK weliswaar op afstand, maar slaagt er met dit resultaat niet in om afstand te nemen van de onderste vier. Komende zaterdag speelt ZOB een thuiswedstrijd tegen Olympia Haarlem, terwijl dinsdagavond om 20.15 uur een oefenwedstrijd op het programma staat tegen IVV uit Landsmeer. HBOK moet aankomend weekend op bezoek bij Sporting Martinus in Amstelveen. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in 1A
Verslag: Jan van der Molen
Foto’s: Merlijn Rademakers
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht