HBOK schakelt na rust door tegen EDO

HBOK heeft ook de topper tegen HFC EDO naar zich toegetrokken. De koploper van de tweede klasse B had voor rust de nodige moeite met de bezoekers, maar schakelde na de pauze een versnelling hoger: 4-0. Daarmee blijft de ploeg van trainer Ricky Kumar zonder puntenverlies.

Dat de uiteindelijke uitslag ruim zou uitvallen, was in de openingsfase niet te voorspellen. EDO, dat eveneens goed aan het seizoen was begonnen, kreeg zelfs de eerste grote mogelijkheid. Na een aanval over links werd bij de tweede paal richting doel gekopt, maar de HBOK-doelman voorkwam een vroege achterstand. Daarna hielden beide ploegen elkaar lange tijd in evenwicht. HBOK vond niet gemakkelijk de ruimtes, maar sloeg na 28 minuten wel toe. De snelle linksbuiten werd net buiten het strafschopgebied neergehaald. Uit de daaropvolgende vrije trap kopte een verdediger van EDO de bal ongelukkig door, waarna Donny Ruder bij de tweede paal attent reageerde en de 1-0 binnenkopte.

HBOK schakelt door

Na rust veranderde het wedstrijdbeeld snel. Een actie over links eindigde met een lage voorzet die onder de EDO-doelman doorglipte. Browel Some was er als eerste bij en gleed de 2-0 binnen. Daarna kreeg de thuisploeg de wedstrijd stevig in handen. Vooral de derde treffer mocht er zijn. Na balwinst rond de middenlijn werd een ploeggenoot de diepte ingestuurd. Oog in oog met de doelman hield hij het overzicht en legde breed op de meegekomen Nomi Luteijn, die eenvoudig de 3-0 binnentikte. „Een Braziliaanse aanval”, klonk het vanaf de overdekte staantribune.

HBOK bleef daarna de bovenliggende partij. Een individuele actie over de flank en een afgemeten voorzet stelden Duanne van Geffen in staat om van dichtbij de 4-0 eindstand vast te leggen.

Brede groep betaalt zich uit

Kumar was na afloop vooral tevreden over de manier waarop zijn ploeg de afwezigheid van enkele spelers had opgevangen. „Het was weer een mooie teamprestatie. We misten een paar jongens en ik was vooral benieuwd hoe de andere jongens dat zouden oppakken. Wat dat betreft ben ik zeer gelukkig. We hebben een brede groep die we kunnen inzetten.”

Juist tegen een goed gestart EDO liet HBOK zien dat die brede selectie zich kan uitbetalen. Na een moeizame eerste helft maakte de koploper na rust nadrukkelijk het verschil. De foutloze competitiestart kreeg daarmee opnieuw extra gewicht, al kijkt Kumar voorlopig niet verder dan het huidige moment. „De start is gewoon hartstikke prima en daar genieten we met elkaar van.” Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in de tweede klasse B

Verslag: E.R.

Foto’s: Merlijn Rademakers

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)