Riffi (35) vierde wederom een doelpunt

In de Amsterdamse derby is DCG een maatje te groot en pakt De Meer zijn eerste nederlaag van het seizoen

Hattrick Ouassim Aliiti

In het koude weer, met windstoten sterk genoeg om de bal van richting te veranderen, liet DCG stadsgenoot De Meer kansloos en won met 4-0 voor eigen publiek. Aan het einde van de eerste helft was het al gespeeld. Alles wat DCG aanraakte veranderde in goud, en bij De Meer kwam er geen bal aan. In de tweede helft werden de bezoekers gevaarlijker, maar een doelpunt viel er niet.

Het was zondag — zoals de hele week al — rotweer in Amsterdam, maar dat weerhield de Amsterdammers er niet van om trouw naar hun cluppie te kijken. Een handjevol mensen trotseerde de kou en zat op de tribune, maar de meesten — en je kunt het ze ook niet kwalijk nemen — zaten lekker in de warme kantine van DCG.

Fantastische eerste helft

Wie de eerste helft gezien had, zou niet zeggen dat DCG al twee wedstrijden doelpuntloos was. Overtuigend en dominant begonnen de West-Amsterdammers aan de wedstrijd. Deze overmacht werd al in de tiende minuut beloond. De jongens van DCG combineerden mooi aan de linkerkant en Ouassim Allilti werd gevonden als eindstation. Hij twijfelde niet en beëindigde de doelpuntendroogte.

Niet lang daarna viel, door slordig keeperswerk, de 2-0, en vlak voor de thee werden ook de derde en vierde van DCG het net ingejaagd. Het was duidelijk dat DCG niet stil had gezeten in de herfstvakantie. “We hebben meer gekeken naar de eindfase en hoe we daar het meest uit kunnen halen, want daar ging het bij ons mis. We komen vaak voor het doel, maar we maken het niet af. Vandaag lukte dat gelukkig wel,” vertelt Mohammed El Harbouj.

De nul houden

In de eerste helft was DCG veel scherper dan De Meer en domineerden ze volledig, maar in de tweede helft leken ze de voet van het gaspedaal te halen en konden de bezoekers gevaarlijk worden. “Het was eerlijk gezegd wel de bedoeling om te blijven spelen zoals we deden, alleen ging dat niet zo heel goed. Ik moet wel zeggen dat we natuurlijk al 4-0 voor stonden, dus we dachten minder aan aanvallen en waren vooral gefocust op de nul houden,” aldus een blije El Harbouj.

Harde woorden

Als er een winnaar is, moet er ook een verliezer zijn. En helaas voor De Meer zijn zij dat deze keer. Ze dalen na dit verlies van de vierde naar de negende plek in de 2e klasse B. Het is pas hun eerste verliespartij, maar door drie gelijke spelen halen ze maar weinig punten.

Verdediger Hidde Vermaas is hard voor zijn team en baalt duidelijk van het verlies. “We beginnen gewoon slap. Zij waren gebrand om te winnen, gingen er 100 procent voor en wij half. We waren gewoon laks. Misschien kwam het doordat we dachten dat wij beter waren dan zij. Maar ik vind het moeilijk te zeggen, ik kan de vinger er niet helemaal op leggen.”

Problemen met winnen

De Meer heeft na vijf wedstrijden nog maar één keer gewonnen en slechts vijf keer gescoord. Een slecht begin voor het team dat vorig jaar tweede werd. Ze lijken moeite te hebben om een overwinning te behalen. “We creëren weinig en de doelpunten vallen niet,” begint Vermaas. “Ook valt het de hele tijd net de verkeerde kant op. Bij de 0-0’s en 2-2’s eerder dit seizoen lukte het ons net niet om het over de streep te trekken. Met een beetje geluk hadden we uit die drie wedstrijden zes of misschien wel negen punten gepakt in plaats van drie.”

“Maar,” geeft Vermaas eerlijk toe, “we waren gewoon een maatje te klein.”

Volgende week

DCG staat door deze overwinning op plek vijf en gaat volgende week op bezoek bij CHC/Loomer in Den Bosch. De Meer blijft in Amsterdam en krijgt Avesteyn op bezoek. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zondag 2B

Verslag: Jacob Valk

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)