Matthijs Kuiper (Ajax) kiest voor terugkeer naar WVHEDW

Het keepen op Hoofdklasse-niveau kon hij door onregelmatige werktijden in een TBS-kliniek in Utrecht niet meer goed combineren. Matthijs Kuiper wist in eerste instantie niet wat hij met zijn toekomst moest doen, totdat hij weer in contact kwam met zijn oude club WVHEDW. Na één seizoen bij Ajax keert de 24-jarige doelman terug bij de Amsterdammers.

Kuiper had nog altijd goed contact met keeperstrainer Frans de Bree. Hij bood zichzelf aan bij de kersverse kampioen van de zaterdag tweede klasse A, waar hij vorig seizoen ook onder de lat stond. “Ik heb het in dat ene jaar fantastisch naar mijn zin gehad. WVHEDW is een leuke vereniging, dus dan is de keuze om terug te keren niet zo moeilijk”, zegt de sluitpost. “Toen ik het bekendmaakte bij de club werd er heel leuk op gereageerd. Dan heb ik voor mijn gevoel ook de juiste keuze gemaakt.”

Vorig seizoen vertrok hij na één jaar op Sportpark Middenmeer naar Ajax omdat Kuiper het hoogst mogelijke voor zichzelf wilde bereiken. “Ajax kwam op mijn pad en daar is het toch best goed gelukt. Ik had er graag nog een jaar aan vastgeplakt, om een heel seizoen onder de lat te kunnen staan, maar dat gaat niet. Je bent je hele zaterdag kwijt en moet drie keer in de week trainen. De combinatie met mijn werk ging redelijk, alleen zorgt het wel voor grote druk op mijn sociale leven. Bij WVHEDW is dat iets beter te combineren. Een training minder scheelt al een hoop.”

De doelman weet niet wat hij van volgend seizoen kan verwachten. “De afspraak is dat ik eerst ga kijken in welke mate ik aanwezig kan zijn om een kans te maken op een basisplek. Ik moet twee van de vier weekenden in de maand werken en dat probeer ik zo goed mogelijk af te stemmen. Dan kan ik daarna wel de concurrentiestrijd met Jordy Heimens proberen aan te gaan.”

Naast de komst van Kuiper, als vervanger van de vertrekkende Mitchel Dijkstra (Legmeervogels), heeft WVHEDW zich ook versterkt met Leroy van Zwam. De buitenspeler komt over van FC Almere.

Foto boven: ODIN’59

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!

Geef een reactie