Afgelopen dagen werden er al de nodige wedstrijden om de districtsbeker gevoetbald. Na de poulefase bleven er nog 114 teams in West 1 over, deze zijn verdeeld over het zuidelijke, midden en noordelijke deel van de provincies Noord Holland en Utrecht. Zij gaan de strijd met elkaar aan voor de finale plaats, of ten minste de laatste vier. Zaterdag en zondag wacht ook nog een enerverend voetbalweekend onder een heerlijk herfstzonnetje. We zetten het allemaal op een rij.
Vierde divisionist Swift (za.) deed dinsdagavond wat verwacht mocht worden; winnen (0-2) van de subtopper uit de vierde klasser: DTA Fortius. SDZ had het aanmerkelijk moeilijker tegen de Beverwijkers van Adrichem. De koploper uit de derde klasse B wist pas na het nemen van strafschoppen de nummer 2 van de vijfde klasse B te verslaan.
Amstelveen Heemraad verloor in de laatste minuten van het duel
In een boeiend duel tussen twee oude rivalen trok Buitenveldert uiteindelijk aan het langste eind. De thuisploeg kwam al na zes minuten op voorsprong via Feisal Adan Nout, die afrondde na een voorzet van Jair Cruden. In een enerverende eerste helft bleef het bij 1-0.

Na rust kwam Amstelveen Heemraad sterk uit de kleedkamer maar trok Buitenveldert de stand gelijk met een rake vrije trap van Danny van de Kolk: 1-1. Toch waren het de Amstelveners die in de slotfase opnieuw moesten buigen. Vijf minuten voor tijd bezorgde Buitenveldert zichzelf de volle winst met de beslissende 1-2. Na een korte extra speeltijd floot scheidsrechter Moeijes af.
Legmeervogels overtuigend naar tweede ronde van de districtsbeker
Legmeervogels won donderdagavond op Sportpark De Randhoorn met 5-2 van VVH Velserbroek en plaatste zich daarmee voor de tweede ronde van de districtsbeker West 1. Onder leiding van interim-coach Jay Kroon, die inviel voor Jack Honsbeek, begon de ploeg sterk met goals van Dion Reuvekamp, Youri Habing en Derk Streefkerk. Na rust liepen de Uithoornaars via Camiel Schouten verder uit, ondanks een late tegentreffer. Voor Kroon, bezig met zijn trainersopleiding, was het een prima avond zo liet hij weten aan RickFM: “Een mooie ervaring én een terechte overwinning.”
Olympia Haarlem walst over AGB heen: 0-11
Olympia Haarlem zette een verpletterende overwinning neer. De Haarlemse eersteklasser versloeg tweedeklasser AGB met maar liefst 0-11. Uitblinker Adil Amghar el Yettefti was met vijf doelpunten de grote man aan Haarlemse zijde. Daarnaast scoorden Terence Groothusen (3x), Noa de Vries (2x) en Haitem Ibrahimi (1x).
Hoofddorp veel te sterk voor VSV
VSV leed in Hoofddorp een zware nederlaag. Het team van trainer Jethro Abram ging met 6-0 onderuit tegen een oppermachtig Hoofddorp. De thuisploeg kende meerdere uitblinkers. Khalil Elmont was met twee doelpunten belangrijk, terwijl ook Dylan van Schaik, Jeremiah Kigongo, Rayan Souidi en competitie topscorer Nigel Compter zich lieten gelden met een treffer. Voor VSV, laagvlieger in zaterdag 2A viel er weinig te halen tegen de vierde divisionist; de ploeg kon geen vuist maken tegen het aanvallende geweld van Hoofddorp en keerde met lege handen terug naar Velserbroek.
Zaterdag en zondag
Zaterdag neemt het door blessures geplaagde Sporting Martinus het op tegen vijfde klasser AFC IJburg. De aanvang in Amstelveen is 14.00 uur
De meest aantrekkelijke affiches zijn ongetwijfeld het treffen tussen de Vierde divisionisten FC Aalsmeer en DVVA op zaterdagmiddag (14.45 uur) en zondag Purmersteijn tegen Hollandia (14.00 uur). De Amsterdamse clash tussen De Meer en Arsenal mag er ook zijn (zaterdag, aavang 15.00 uur). Kijk hier voor het complete wedstrijdprogramma.
TOB speelt zaterdagmiddag op eigen veld het restant tegen Forza Almere (14.30 uur). Forza Almere kan bij een goed resultaat groepswinnaar worden. Anders gaat FC Weesp naar de knock-out fase. Eerder werd de wedstrijd nog gestaakt. De volgende tegenstander is al bekend: HBC. Die wedstrijd staat voor dinsdag 21 oktober op de planning.
Foto’s: Hans van Beek
Vriend worden van Het Amsterdamsche Voetbal? Verhalen delen of een tip voor de reactie? Mail naar: info@hetamsterdamschevoetbal.nl
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht