Invaller Sam Hoogland brengt weer passie en vuur in het spel van Rodianen
Roda ’23 blijft in de winning mood. Op eigen veld boekte de ploeg van Gerard Aafjes een overtuigende 5-2 overwinning op AGB en nestelde zich daarmee stevig op de tweede plaats in de competitie. Ondanks een stroeve start en een vroege achterstand, toonde de gretige ploeg veerkracht en groeide het uit tot de bovenliggende partij.

Stroef begin, maar veerkracht na achterstand
Roda’23 had aanvankelijk moeite om het spel te maken. AGB zakte ver in en loerde op de counter – een tactiek die in de eerste helft succes opleverde. Na een snelle omschakeling kwamen de Amsterdammers op 0-1 door Chimere Amadikwa.
De Amstelveners lieten zich echter niet uit het veld slaan. Uit een ingestudeerde corner van Wisse Bos frommelde Viggo Peters uit een klutssituatie de gelijkmaker binnen: 1-1. Opvallend: ondanks een goede periode beleefde Peters misschien wel zijn minste wedstrijd van het seizoen, mede door lichte pijntjes.

Hoogland breekt de ban
Na rust nam Roda het heft in handen. Grote kansen voor Thomas Steijnhart en Thomas van Baest bleven aanvankelijk onbenut. Rond het uur moest coach Aafjes ingrijpen: zowel Peters als Bos gingen naar de kant met lichte blessures. Sam Hoogland bleek de sleutel tot de ommekeer. Kort na zijn invalbeurt schoot hij de 2-1 binnen, al ging daar een ‘discutabel’ moment aan vooraf. Een vermeende overtreding van AGB op Hoogland zelf werd niet bestraft, arbiter Wals paste de voordeelregel toe, waarna Roda’23 in een 4-tegen-3-situatie doordrong en scoorde. Dat leidde direct tot een opstootje, maar de thuisploeg bleef rustig in meerdere verhitte situatie(s) die volgden. AGB liet zich in Bovenkerk niet van zijn beste kant zien.

Vuurwerk in slotfase
Daarna ging het snel met het scoreverloop en bouwde Roda binnen tien minuten de voorsprong fors uit. Hoogland gaf een assist op Thomas van Baest voor de 3-1, waarna invaller Jair Plet met een fraaie assist van Baest de 4-1 liet aantekenen. De show werd compleet toen Hoogland met zijn tweede van de middag de 5-1 op het bord zette. AGB mocht – via een terechte penalty – van Marouane Bensabouh nog wat terugdoen (5-2), maar verder kwam de ploeg van trainer Ronald Dooijeweerd niet. Scheidsrechter Wals floot een uitstekende wedstrijd en wist, ondanks veel verhitte momenten en flink kabaal in en rondom het veld, de controle te behouden.

‘Sam en Thomas de uitblinkers’
Sam Hoogland, die als invaller twee keer scoorde en één assist gaf, en Thomas van Baest, die twee keer scoorde hadden een flink aandeel in de winst van de Rodianen. Hun goede spel symboliseerde het groeiende vertrouwen binnen de ploeg. Roda’23 begon het seizoen stroef – de bekercompetitie verliep teleurstellend en ook de competitie-opening viel in het water. De formatie van Aafjes lijkt inmiddels de juiste balans gevonden te hebben. De automatismen groeien, het teamgevoel versterkt en de resultaten volgen. Tegen een matig opererend AGB was dat goed te zien. Met deze vorm en een stevig tweede plek in handen lijkt Roda’23 wellicht écht mee te doen om de prijzen. AGB daarentegen wist alleen op 21 september te winnen van buurman ZSGOWMS, die inmiddels de rode lantaarn hebben overgedragen aan…….AGB. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zondag 2B

Foto’s: Jacques Kattenburg
Het Amsterdamsche Voetbal Doelgericht