Volwassen DCG buigt achterstand om tot winst op RODA ’23

Amsterdammers laten zich niet van de wijs brengen en slaan na rust genadeloos toe

DCG heeft zondagmiddag in zondag 2B een belangrijke overwinning geboekt op RODA ’23. De Amsterdammers stonden halverwege de eerste helft nog met 0-2 achter, maar draaiden het duel na rust volledig om: 4-2.

Aanvoerder Naoufal El Haddadi was na afloop eerlijk over het begin. “We begonnen niet goed. RODA ’23 was gewoon de betere ploeg, ze drukten ons naar achteren en daar hadden we moeite mee. En wij liepen niet altijd mee,” blikte hij terug. RODA ’23 profiteerde optimaal. Via Milan Egberts en Wisse Bos kwamen de bezoekers op een verdiende 0-2 voorsprong. Toch wist DCG vlak voor rust iets terug te doen via Aimane el Guermiti en zo met 1-2 de kleedkamer op te zoeken.

Ommekeer

In de tweede helft gooide DCG de organisatie om, waarna de thuisploeg de controle overnam. “Ondanks die achterstand, opgelopen voor rust, hadden we mogelijkheden, maar we waren niet scherp genoeg,” aldus El Haddadi. “In de rust keken we elkaar aan. We schrikken er niet meer van als ploeg. Tegen Abcoude stonden we ook met tien man achter en krijgen mogelijkheden op de gelijkmaker. Dat is niet zomaar. Het gaat om onze instelling, dat is onze kracht dit seizoen.”

Langzaam kantelde de wedstrijd. DCG bleef geduldig, zocht vaker de diepe bal én hield de linies compacter. De druk leidde tot drie doelpunten na de rustpauze. El Guermiti maakt ook gelijk. Reda Moumane speelde geweldig en leverde met totaal twee assists en een doelpunt (3-2) een belangrijke bijdrage in de overwinning. “Ook Zinedinne Oukhita (4-2) speelde een goede wedstrijd”, complimenteerde El Haddadi zijn ploeggenoot.

Volwassenheid

Voor El Haddadi is vooral de groei van het team opvallend, maar ook een bevestiging dat DCG stappen zet. “Afgelopen jaren ontbrak het aan volwassenheid. Nu lezen we beter wat een wedstrijd vraagt. Als we achterstaan of met tien man komen te staan, doet iedereen er een schepje bovenop. Daarom staan we nu waar we staan, daarom pakken wij punten.”

Trots

Ook DCG-trainer Ibrahim el Mahdioui sprak van een volwassen optreden en prees de ontwikkeling van de selectie. “Ja, ik ben ontzettend trots. De spelers denken mee over tactiek en speelwijze, de invulling daarvan, dat wordt nu gedragen door de hele groep. In de eerste jaren kwam er nog te veel vanuit mij, direct gestuurd. Nu nemen de oudere jongens zoals Aimane El Guermiti, Enes Eldemir, Obed Kwofie en aanvoerder Naoufal El Haddadirest het team aan de hand mee. Dit is hoe we het aan de voorkant hebben afgesproken.”

DCG gaat met veel vertrouwen de winterstop in. “We hebben onszelf in een heel goede positie gezet en willen deze lijn na de winterpauze op een nóg betere manier doortrekken,” besluit de trainer-coach. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zondag 2B

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)