Voorbeschouwing AFC-AMVJ: Kampioensduel in 2A?

De zaterdag tweede klasse A staat dit weekend in het teken van de topper tussen AFC en AMVJ. Beide ploegen hebben 49 punten en steken daarmee ver boven de rest uit. De winnaar van deze wedstrijd lijkt een voorschot te nemen op het kampioenschap. Hoe denken de trainers hierover? Het Amsterdamsche Voetbal sprak met Benno Nihom (AFC) en Hans Schakel (AMVJ) in aanloop naar deze cruciale wedstrijd.

”Op welk niveau je ook speelt, dit zijn de wedstrijden waar je het voor doet.” aldus Benno Nihom. ”Voor zaterdag heb ik de beschikking over een complete selectie. Iedereen heeft er ontzettend veel zin in en wil graag spelen. Dit zie je terug op de training. Ze zijn allemaal nog een tandje scherper. Al moet ik zeggen dat de trainingsmentaliteit het hele seizoen al goed is. Heerlijk.” De oefenmeester moest bij de vorige editie van deze wedstrijd (0-3 in het voordeel van AFC) verstek laten gaan wegens verplichtingen bij de Ajax vrouwen. ”Ik heb me laten vertellen dat het toen een gelijkopgaande wedstrijd was waarin wij op de goede momenten wisten te scoren. AMVJ miste toen ook wat spelers. De info uit deze wedstrijd nemen we mee naar zaterdag. Maar ik ga niet tegen jou zeggen hoe ik AMVJ ga bestrijden”, grapt Nihom.

nihom

De winnaar van deze topper slaat een gat van drie punten met nog vijf resterende wedstrijden op het programma. Desondanks wil Nihom niet spreken van een definitieve beslissing na zaterdag. ”We hebben een zwaar programma voor de boeg. Zo krijgen we bijvoorbeeld HBOK nog dat al zes wedstrijden op rij heeft gewonnen. En OSV is ook geen makkelijke tegenstander. AMVJ krijgt ook nog te maken met deze twee ploegen. Bovendien moeten zij ook nog naar Castricum dat tegen degradatie vecht. Een paar weken geleden speelden wij daar ook met 0-0 gelijk. Ik denk wel dat de verliezer van dit duel voor de volgende wedstrijden te maken krijgt met een grotere druk. Diegene mag dan absoluut geen punten meer verspelen.”

amvjafc1
Foto Tom Poederbach

De laatste nederlaag van AMVJ was uitgerekend die tegen AFC op 7 november van het vorige jaar. Sindsdien reeg de ploeg van Hans Schakel het indrukwekkende aantal van elf overwinningen aaneen. ”Je merkt in het team dat het zelfvertrouwen met de week toeneemt. We winnen de meeste wedstrijden overtuigend. De laatste vijf wedstrijden hebben we zeventien goals voor en maar drie tegen. Voor de winterstop was het nog vaak met hangen en wurgen. We kenden een moeizame start van de competitie omdat we een aantal nieuwe spelers moesten inpassen. Veel mensen zeiden toen dat we kansloos waren voor de titel. Maar ik heb altijd vertrouwen gehouden. Het tegendeel is bewezen.”

Hans Schakel2

Schakel denkt dat het kampioenschap, net als vorig jaar, beslist zal worden op de laatste speeldag. ”Toen konden er vier teams, waaronder wij, nog kampioen worden. Dat zal nu niet het geval zijn. Binnen de spelersgroep zijn de meningen een beetje verdeeld. Sommigen zien de wedstrijd van aankomende zaterdag wel als de beslissing. We gaan ons in ieder geval niet aanpassen aan AFC. Het spelplezier staat voorop en dat bereiken we door ons eigen aanvallende spel te spelen. Mijn spelers voelen zich hier het beste bij. Of ik me aan een voorspelling wil wagen? De vorige keren dat ik dit heb gedaan ging het altijd fout dus laat ik dat maar niet doen”, besluit de coach met een knipoog.

Foto boven: Tom Poederbach

 

 

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)

Geef een reactie