WV-HEDW houdt koploper VIOS-W op ‘de nul’ in spannende topper

Alleen het doelpunt ontbrak in een heerlijke voetbalmiddag

WV-HEDW ontving zaterdagmiddag in Amsterdam de nog ongeslagen koploper VIOS-W. Het team van Jeroen Kroos verkeert in bloedvorm, de overtuigende 0-6 overwinning op HBOK vorige week onderstreepte dat nog eens. Aan de andere kant verkeert WV-HEDW in een fase waarin het zoekt naar punten en geluk, maar met trainer Tom Verhoek aan het roer leeft het geloof in beter. En dat geloof was ook deze middag voelbaar.

De fans waren weer in groten getale aanwezig. De aftrap om half drie – een mooiere tijd bestaat er haast niet – vond plaats onder een mix van herfstzon en donkere wolken. WV-HEDW begon sterk: veel balbezit in de eerste tien minuten, al leverde dat weinig grote kansen op. Alleen Dylan Cardol zorgde met een gevaarlijk schot voor wat onrust bij de bezoekers.

Kans, net naast

Na een kwartier liet VIOS-W zich voor het eerst gelden, maar de WV-keeper was alert. Op het veld was nauwelijks te zien dat hier de nummer één van de competitie op bezoek was. WV groeide in de wedstrijd en liet bij vlagen uitstekend voetbal zien, al bleef de grote doorbraak uit. VIOS-W verdedigde degelijk, maar WV-HEDW bleef aandringen en toonde de wil om deze middag een statement te maken. De grootste kansen waren voor Damien de Vegt en Peer van Paasen, maar het ontbrak aan geluk én koelbloedigheid.

Spanning en strijd in de tweede helft

Na rust was het spelbeeld wat meer in evenwicht. WV-HEDW startte opnieuw energiek, maar VIOS-W beet nu meer van zich af en werd gevaarlijker bij standaardsituaties. Vrije trappen en corners zorgden voor spanning, maar Dion Thomas en zijn verdediging hielden stand. Het spel werd wat rommeliger, de spanning bleef groot.

Trots

WV-HEDW wisselde driemaal; onder meer Rida Najib, die een sterke wedstrijd speelde, kreeg zijn welverdiende rust. Ook trainer Kroos greep nog in, maar aan de stand veranderde niets. De ‘brilstand’ bleef op het bord. Een trotse, maar enigszins teleurgestelde voorzitter Ronald Nijsen sprak na afloop boekdelen: WV-HEDW had de drie punten verdiend, maar mocht ook trots zijn. VIOS-W kwam heel goed weg in Amsterdam.

Trainer Verhoek reageerde ook na afloop op het punt tegen de koploper: “Wij hebben qua resultaat met 0-0 verloren van de koploper. Maar mentaal hebben wij vandaag met 0-0 gewonnen. Dit was onze beste wedstrijd tot nu toe: een fris, goed spelend WV-HEDW dat plezier uitstraalde. Dat de bal er vóór rust – met vijf 100% kansen – niet in wilde, is zonde. Maar hoe de ploeg daarna bleef doorgaan, was genieten. VIOS is een van de betere, zo niet de beste ploeg in onze competitie. Maar wij hadden vandaag hun eerste nederlaag moeten bezorgen. Al moeten wij in de slotfase ook Dion dankbaar zijn dat wij voor het eerst dit seizoen de nul houden.” Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in 1A

Tekst: Johan Kist

Foto’s: Joost Rietdijk

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)