Freek van der Heide was één keer trefzeker. Foto: Joost Rietdijk

WV-HEDW (zo.) blijft op kampioenskoers na inhaalduel tegen RZC

Ploeg van Joram Melis nu acht punten los op de concurrenten Saenden en Swift

WV-HEDW (zo.) heeft donderdagavond een belangrijke overwinning geboekt in de derde klasse. In het inhaalduel tegen RCZ in Zaandam knokte de ploeg van trainer Joram Melis zich knap terug van een achterstand en won het met 1-2. Dankzij de zege blijft WV-HEDW stevig op kampioenskoers en bedraagt de voorsprong op concurrenten Saenden en Swift inmiddels acht punten.

De Amsterdammers begonnen moeizaam aan het duel en keken lange tijd tegen een achterstand aan. RCZ kwam op 1-0 en hield WV-HEDW geruime tijd van scoren af. Pas in de tweede helft wist de koploper de wedstrijd naar zich toe te trekken.

Max Swart tekende voor de verdiende gelijkmaker en bracht daarmee het geloof terug in de ploeg van Melis. Niet veel later zorgde Freek van der Heinde voor de beslissing door de 1-2 binnen te schieten.

Mindset verandert

Na afloop sprak trainer Joram Melis van een zware, maar belangrijke overwinning. “We spelen niet meer zo overtuigend als in de periode voor de lange break,” gaf hij eerlijk toe. “Maar we winnen ze wel allemaal, en dat is nu het belangrijkste.”

De trainer wees op het veranderde perspectief van zijn ploeg. Waar het seizoen begon met het verwerken van degradatie, veel nederlagen in de oefencampange, een moeizame bekervoorronde en een valse competitiestart is de situatie nu totaal anders. “Je gaat van onzekerheid naar groei in het seizoen en nu naar heel concreet rekenen: hoeveel wedstrijden moeten we nog winnen voor promotie? Dat is een totaal andere mindset. En natuurlijk veel leuker ook”, knipoogde de vertrekkend trainer.

Lees ook: Nieuwe hoofdtrainer WV-HEDW

Titel lonkt

Met nog zes wedstrijden te gaan lijkt WV-HEDW hard op weg naar het kampioenschap. Melis durft voorzichtig vooruit te kijken. “Als je een kleine berekening maakt, dan mogen we er misschien nog drie verliezen – ervan uitgaande dat de concurrentie niet alles wint. Dat is natuurlijk een luxe positie.”

Toch waarschuwt hij voor verslapping. “We moeten niet denken dat het al binnen is. Dit was ook vanavond weer een ongelooflijk lastige wedstrijd en dat zullen de komende zes duels ook zijn.”

Paasdagen met vertrouwen

De overwinning in Zaandam zorgt in ieder geval voor een uitstekend gevoel richting de slotfase van het seizoen. “Dit worden heel vrolijke paasdagen,” besloot Melis met een glimlach. Met de huidige vorm en een comfortabele voorsprong lijkt WV-HEDW (zo.) nog maar een paar stappen verwijderd van promotie naar de tweede klasse.

Bij de KNVB zijn ze in elk geval ook voorbereid, getuige de emails naar de vereniging waarbij WV-HEDW wordt geattendeerd op een mogelijk titelfeest en de Amsterdammers ongevraagd wordt voorzien van statistieken ‘in beeld.’ De bond is er alvast druk mee….. Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zondag 3B

Blijf op de hoogte en volg ons via Facebook, Instagram en Twitter!
Bezoek ook de clubpagina(s)