Het kan niemand zijn ontgaan: Ajax viert zijn 125-jarige bestaan. Uitgeverij Kick van Matty Verkamman produceerde een boekwerk zoals dat hoort bij een club van naam, faam en bekendheid. Een boek over de grootste, succesvolste en beroemdste club van Nederland. Van de (prille) historie tot de huidige successen. Cruijff, Van Gaal, Jack Reynolds, ze worden allemaal beschreven. Een boek met een lach én een traan.

Bordes
Het was een drukte van jewelste in het Internationale Theater in Amsterdam, beter bekend als de stadsschouwburg. Natuurlijk was Mister Ajax Sjaak Swart present, hij schreef immers ook het voorwoord. Maar ook oud-spelers en trainers Dick Schoenaker, Simon Tahamata en John van ’t Schip waren van de partij en met reden. Voormalig perschef David Endt, Mohamed Nouri en bekende Ajax-supporters ‘Kale en Kokkie’ ontbraken uiteraard niet op het auteursfeestje.

Inhoud
Het boek is een monument met ruim 1600 pagina’s, 230 hoofdstukken, meer dan 2.000 foto’s, alle bijna 900 spelers die ooit voor Ajax 1 hebben gespeeld en ruim 4.000 gespeelde wedstrijden worden in detail beschreven. Het is het meest complete boek (feitelijk twee boeken, elk 800 pagina’s in twee luxe cassettes) dat ooit is gepubliceerd. Het auteursteam Menno Pot, Raymond Bouwman, Henk Mees, David Endt, Robert Heukels, Matty Verkamman, Bart Veenstra, Anton Slotboom en Ronald Jonges hebben subliem vakwerk geleverd, waarvoor enorme hulde.

Uitreiking
Nadat Sjaak Swart als eerste het boek in ontvangst nam, volgden Simon Tahamata, Dick Schoenaker, John van ’t Schip, Mohamed Nouri en tot slot Freek de Jonge. Er was veel waardering voor de 12.5 kilo bundel in de afgeladen foyer. Nooit eerder is over Ajax een zo omvangrijke publicatie verschenen. De geschiedenis van Ajax is zo veelomvattend dat deze twee boeken een prachtige ´must have´ is geworden. Het boek verschijnt rond 20 april en is hier te bestellen
