Sportverenigingen hoeven door de nieuwe arbeidswet hun trainers na drie jaar niet meer te ontslaan zonder ze een vaste aanstelling te geven. Dat is het gevolg van een wijziging in de Wet werk en zekerheid die minister Asscher en de vakbonden overeen kwamen. Er komt nu meer ruimte voor tijdelijke contracten.
Door de nieuwe wet, die in juli 2015 is ingegaan, kwamen veel clubs in de problemen. Het probleem was dat ze hun werknemer (trainer) na drie tijdelijke contracten minimaal zes maanden moesten missen of een vast contract moesten geven. Eerder gebruikten voetbalclubs de zomermaanden om die periode op te vangen.
Voor sportclubs wordt nu dus een uitzondering gemaakt. Clubs mogen nu zes contracten in vier jaar tijd met een trainer afsluiten zonder dat er een contract voor onbepaalde tijd ontstaat.
Gerard Dielessen, directeur van NOC*NSF: “Het is goed om te zien dat het ministerie en de sociale partners elkaar zo snel hebben weten te vinden in een pragmatische oplossing.”