Jack Honsbeek stelde zichzelf die vraag zaterdagavond, uren na afloop van het 2-2 gelijkspel van zijn Legmeervogels tegen een counterend Montfoort. ,,We speelden de eerste vijfentwintig minuten heel sterk.”
Onder perfecte omstandigheden trad de koploper van zaterdag 2B aan op het ‘gladde kurk’ van thuisploeg Montfoort. Zoals vele Utrechtse ploegen groef de thuisploeg zich in tegen de koploper en wachtte het geduldig op foutjes die gemaakt zouden worden.
Legmeervogels veel aan de bal, Montfoort inzakkende. De Legmeervogels kwamen veelvuldig door via de flanken met combinatievoetbal en individuele acties. Het was flink oppassen voor de tegenstoten. Niet adequaat verdedigen zorgde voor een verrassende 1-0 voorsprong voor Montfoort, waarbij Legmeervogels er niet goed uitzag en bij de les gehouden moest worden. Honsbeek meldde zich langs de lijn en pepte zijn manschappen op. Dat resulteerde ogenblikkelijk in de 1-1, minuten na de achterstand. Een goede overlap door Nico Hooiveld stelde Jasper Burgers in staat te scoren. ,,We buigen het snel om, dat geeft de burger moed”, grapte Honsbeek. Monfoort bleek zelf niets te kunnen creëren, nog altijd op zoek naar fouten bij de opponent.
Na rust voerde Legmeervogels het tempo op. Montfoort was nog altijd niet bij machte Legmeervogels via veldspel pijn te doen, maar uit een ingooi over de rechterkant stonden de geel-blauwen toch even beteuterd te kijken toen Montfoort op 2-1 kwam. De ploeg van Chris van de Graaf en Gerben Drost, die recent de vertrokken hoofdcoach Nick Vreeman vervangen tot het einde van het seizoen, maakte een weelde mee tegen de koploper. Legmeervogels bleef goed voetballen met een vleugje opportunistisch spel maar het beeld dat de ploeg het moeilijker kreeg werd steeds helderder. Buitenkant paal, net naast, dertien hoekschoppen in de laatste fase, waarvan vijf echt gevaarlijk.
Honsbeek besloot tot nog meer risico’s en zag deze beloond toen Jordy Nieuwendijk voor de 2-2 kon zorgen. Dat was niet voldoende want ook de klok tikte mee. ,,Het is een moordenaars-poule”, sprak Honsbeek. ,,We hebben het in de laatste fase nog recht kunnen zetten, maar wij behoorden hier te winnen. De onderlinge verschillen zijn minimaal. De Bilt pakte volwassen de 1-0 overwinning. Volgende week tegen FC De Bilt (5 april, 15.00 uur) gelden er andere wetten. We zullen heel volwassen en zakelijk moeten spelen. Tegen Montfoort hebben we met veel energie gespeeld en extra krachten aangewend. Iedereen doet het goed, we gaan het zien en meemaken.” Kijk hier voor alle uitslagen, de stand en het programma in zaterdag 2B