Een paar minuten voor het einde van de wedstrijd brak de zon door. Dat was ook het geval bij Vlug en Vaardig toen scheidsrechter Stuurop, na bijna vijf minuten blessuretijd afblies en V&V drie punten kon bijschrijven. Maar vanzelf ging het allemaal niet tegen het uitstekende team van Buitenveldert: 4-5.V&V begon sterk. Al na zeven minuten lag de bal achter doelman Arjen van den Dool, toen hij en één van de centraleverdedigers elkaar op de rand van het zestienmetergebied in de weg liepen. Mink Terpstra pikte de bal op en kon eenvoudig scoren: 0-1.
In de elfde minuut leek het allemaal nog beter te worden voor V&V. Dave Jansen maakte de 0-2. Na een strakke en lage voorzet vanaf links van Gerben Bolten, schoot Terpstra van dichtbij hard tegen de doelman aan, waarna Jansen de rebound inschoot.
Helaas was de vreugde van korte duur. Buitenveldert kwam binnen twee minuten weer op gelijke hoogte door twee persoonlijke fouten in de verdediging. Eerst liet linksachter Dominic Pommerel in de zeventiende minuut de bal onder zijn voet door glippen en verschafte de razendsnelle Fernando Fleur de vrije doortocht naar het doel. Hij schoot laag en hard in. Twee minuten later timede centraleverdediger Wolter Top verkeerd. Doelman Daniël Pommerel voorkwam in eerste instantie een treffer, maar de opgekomen nr. 9 Ken Jagersma lobde de bal fraai in het doel.
Tot de rust golfde het op en neer, waarbij Buitenveldert het betere van het spel had. Maar beide teams creëerden nauwelijks kansen. In de 38e minuut moest Davey Jansen geblesseerd van het veld, Gert van Dijk was zijn vervanger.
Dominic Pommerel bleef in de rust in de kleedkamer achter; Michael Diepenbos nam zijn plaats in. Een paar minuten in de tweede helft leek Buitenveldert te scoren, na een doorbraak door het centrum, maar de doelman van V&V zat er goed tussen. Tien minuten na de theepauze gaf de prima spelende Michiel van Tilburg de bal diep en via een aantal schijven kon Terpstra van dichtbij zijn vijfde doelpunt van dit seizoen maken: 2-3.
Zes minuten later pakte Terpstra de bal af van zijn tegenstander en na een goede combinatie met Gerben Bolten, kon de laatste de marge weer op twee brengen. Het leek een gelopen koers, maar in de 64e minuut krulde Fernando Fleur de bal in de verre hoek: 3-4. Vlak daarvoor was hij onbesuisd ingegleden op doelman Pommerel; hij mocht met geel niet ontevreden zijn.
Ook Jansen incasseerde geel na een overtreding. Martin van der Meer moest enige minuten bijkomen na een snoeiharde bal op zijn middenrif. In de 82e minuut leek Bolten de wedstrijd te beslissen na een mooie een-twee met Terpstra. Het slotakkoord was voor Edwin Duyst. De razendsnelle buitenspeler van Buitenveldert scoorde de 4-5.
Foto en verslag Rien van Tilburg