De loting voor de tweede ronde van de KNVB-beker voor vrouwen verliep gisteravond (woensdag) alles behalve vlekkeloos. Twee maal moest de loting worden onderbroken omdat het lijstje van deelnemende clubs niet correct bleek te zijn. Uiteindelijk was de grooste pech voor Buitenveldert dat eerst een extra tussenronde moet afwerken.
Bij het loten voor de tussenronde werd door aanwezigen opgemerkt dat DTS Ede in het lijstje van deelnemers ontbrak en dat VV Heerenveen daar op stond terwijl dit team zich niet geplaatst had.
Alle balletjes moesten gecontroleerd worden voor verder kon worden gegaan. Waar iedereen zich opmaakte voor opnieuw loten zat volgens de vertegenwoordiger van de KNVB zat DTS Ede wel degelijk in het balletje en kon dus verder geloot worden. Oncontroleerbaar allemaal en allerminst vertrouwenwekkend.
Bij het loten voor achtste finales ging het weer mis. Op het lijstje van de KNVB op het grote scherm verscheen FC Utrecht als deelnemer terwijl ADO Den Haag niet op het lijstje voorkwam. Ook hier was volgens de KNVB-vertegenwoordiger alleen sprake van een fout in het spreadsheet en werd de loting na enige commotie voort gezet.
Buitenveldert trof het niet en mag in de tussenronde eerst zien af te rekenen met Fortuna Sittard. Als de ploeg van Don Koehorst dat duel op 20 december in Amsterdam weet te winnen speelt het in de achtste finale thuis tegen PSV/Eindhoven. BeNeLeague club Ajax speelt een uitwedstrijd tegen DTS Ede. Wartburgia speelt thuis tegen ADO Den Haag.
UPDATE: Fortun Sittard kan geen representatief elftal op de been brengen komend weekend. Voor een datum in januari werd geen groen licht gegeven. Buitenveldert gaat nu automatisch door naar de achtste finale en speelt daarin thuis tegen PSV/Eindhoven.
De wedstrijden in de achtste finale worden gespeeld op 14 of 15 februari 2015. Vorig jaar won Ajax de beker door op het veld van AFC PSV te verslaan. De complete loting ziet er als volgt uit:
DATUM | THUIS | UIT | UITSLAG |
20/12/14 | Buitenveldert | Fortuna Sittard | AFG. |
Saestum | FC Twente | – | |
DTS Ede | Ajax | – | |
Oranje Nassau | PEC Zwolle | – | |
RKHVV | Heerenveen | – | |
Buitenveldert | PSV/Eindhoven | – | |
RVVH | Telstar | – | |
Wartburgia | ADO Den Haag | – | |
Jong FC Twente | RCL | – |
Foto: Ajax won de beker in 2014 op het veld van AFC