Na de wedstrijd tussen Amstelveen Heemraad en SDZ is zaterdagmiddag een massale vechtpartij uitgebroken, waarbij de keeper van SDZ zeer ernstig werd mishandeld door een groepje jongeren, die geen aanhangers waren van één van beide clubs. Dat laatste willen meerdere getuigen van beide verenigingen met klem benadrukken.
Helm
Volgens meerdere ooggetuigen waren enkele jongeren al het hele duel vervelend richting spelers van SDZ vanaf de tribune en van achter het doel. Waar ze vandaan kwamen is nog onbekend. Zij waren er niet om een team of speler aan te moedigen, maar wilden overduidelijk provoceren. Op beelden is te zien dat de doelman van SDZ na afloop van het duel (3-2) met onder andere een helm werd geslagen. De staande camera, die normaal gesproken dienst doet voor wedstrijdanalyse, heeft het incident volledig vastgelegd en zal worden overgedragen aan Justitie.
De politie meldt dat meerdere aanhoudingen verricht zijn en een 20-jarige jongeman uit Amstelveen nog altijd in hechtenis zit vanwege de mishandeling. De schrik zit er behoorlijk in bij het ‘gewone’ publiek: “Met dit soort gebeurtenissen is het een reden om niet meer langs de velden te gaan staan.”
Bij SDZ en Amstelveen Heemraad wilde niemand verder reageren. Het onderzoek, zowel intern en extern, loopt.