Preview: De tiende speelronde op een rij

Na een klein uitstapje naar de districtsbeker gaat komend weekend de tiende speelronde van start. Het Amsterdamsche Voetbal zet de belangrijkste wedstrijden voor dit weekend op een rij, met een paar mooie toppers/derby’s op het programma.

De Topklassers zijn al wat verder in de competitie en spelen hun dertiende competitiewedstrijd. Voor Ajax wacht op zaterdag een lastige uitwedstrijd bij Rijnsburgse Boys, dat één punt onder de Amsterdammers staat. AFC ontvangt zondag de huidige koploper JVC Cuijk. Vorig seizoen won de ploeg van Willem Leushuis de laatste competitiewedstrijd van Cuijk met 3-2.

02122012 JVC AFC 2

Swift hoopt zaterdag in de eerste klasse B de 3-0 overwinning op Haaglandia van vorige week een goed vervolg te geven op bezoek bij promovendus Valken ’68. Een andere promovendus, HBOK, ontvangt in Zunderdorp middenmoter Haaglandia.

In de zaterdag tweede klasse A staat er slechts één Amsterdamse derby op het programma: Beursbengels – Amstelveen. Koploper AMVJ gaat op bezoek bij Jong Holland, terwijl middenmoter AFC naar ZOB mag. Voor DVVA (tegen Castricum) en WV-HEDW (tegen hekkensluiter Hellas Sport) staat er een thuiswedstrijd op het programma. Ook treffen NFC en RKAVIC elkaar onderin de derde klasse B voor een Amstelveense derby.

Op zondag heeft Chabab een kans om te profiteren van een misstap van de concurrentie. Terwijl de nummer één op bezoek gaat bij de nummer twee (VC Vlissingen – Quick), ontvangt nummer drie Chabab Magreb ’90, dat deze week Frans Schuitemaker aanstelde als nieuwe trainer. Voor De Dijk, onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Ale van der Zee, en OFC staan er twee Haagse uitwedstrijden op het programma op bezoek bij respectievelijk Haaglandia en Westlandia. JOS/Watergraafsmeer ontvangt thuis DHC, dat slechts één punt boven de Amsterdammers staat. In de eerste klasse A gaat Purmersteijn op bezoek in Utrecht bij het laag geklasseerde Elinkwijk.

Twee weken geleden won OFC met ruime cijfers van Haaglandia: 7-0. Zondag gaat De Dijk op bezoek bij de hekkensluiter. Foto: Wim Poelstra
Twee weken geleden won OFC met ruime cijfers van Haaglandia: 7-0. Zondag gaat De Dijk op bezoek bij de hekkensluiter. Foto: Wim Poelstra

In de tweede klasse B wordt zondag het sportcomplex van hekkensluiter Buiksloot officieel geopend voorafgaand aan de wedstrijd tegen Zeeburgia. Liefst acht spelers die vorig seizoen actief waren voor Buiksloot spelen momenteel bij de aankomende tegenstander. Daarnaast gaan de twee koplopers DCG en Pancratius op bezoek bij respectievelijk laagvliegers Hoofddorp en Wasmeer. Ook is er de regioderby tussen Legmeervogels en FC Weesp, de nummer vijf tegen de nummer zes.

In de zondag derde klasse B hoopt Roda ’23 het gat met de top-2 te verkleinen als nummer twee AGB op bezoek komt in Bovenkerk. Het verschil bedraagt vijf punten in het voordeel van de Amsterdammers. Koploper ZSGO/WMS is dit seizoen nog altijd ongeslagen in de competitie en hoopt ook Wijk aan Zee aan de zegekar te binden. Daarnaast gaat het kwakkelende Zwanenburg op bezoek bij RKDES en ontvangt hekkensluiter Blauw-Wit Amsterdam DSOV.

Tom Spronk

In de vierde klasse F zijn de verschillen bovenin klein en staat de top-5 binnen vier punten van elkaar. Zondag krijgt NFC de kans om het op bezoek bij koploper Diemen nog spannender te maken. Daarnaast staat er voor Ouderkerk de derby tegen CTO ’70 op het programma, gaan Sporting Martinus en Fortius op bezoek bij laagvliegers TABA en TOG en treffen Buitenveldert en Swift elkaar.

Kijk voor het gehele programma op alle klassepagina’s

Foto boven: Vorig seizoen deelden Legmeervogels en FC Weesp de punten in Uithoorn: 2-2 (08/09/2013)